Wszywka alkoholowa

Problem polegający na nadmiernym spożywaniu alkoholu zaczyna być coraz powszechniejszy. Ważne jest uświadamianie o konieczności podejmowania leczenia choroby alkoholowej. Picie alkoholu bywa zgubne i dlatego szybkie dostrzeganie problemu jest kluczowe. Dzięki nowym rozwiązaniom można łatwiej radzić sobie z alkoholizmem. Dziś omówimy, czym jest wszywka alkoholowa, czyli lek esperal, którego działanie jest nadwyraz skuteczne.

 

Czym są wszywki alkoholowe?

Wszywki alkoholowe to innowacyjne metody walki z alkoholizmem. Działanie wszywki alkoholowej ma na celu wzbudzenie wstrętu do picia alkoholu. Często spotkać się można z innym nazewnictwem – esperal lub disulfiram wzf.

Zarówno ten jak i inne rodzaje wszywek doprowadza do tego, że po wypiciu alkoholu pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości. Najłagodniejszymi z nich są zawroty głowy, reakcje psychotyczne, ból głowy, utrzymaniu w ustach smaku czosnku i wiele innych.

 

Jak wszycie esperalu pomaga w leczeniu alkoholizmu?

Po zabiegu wszycia esperalu lek zaczyna działać od razu po spożyciu alkoholu. Wszywka alkoholowa jest tabletką zawierającą substancję czynną, która się uwalnia przez długi czas. Po wypiciu nawet małej dawki alkoholu wytrąca się w wątrobie aldehyd octowy, który odpowiednio zmienia metabolizm alkoholu etylowego. Składnik leku skutecznie blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, więc jest to terapia awersyjna.

 

Jak szybko działa wszywka alkoholowa?

Od chwili wypicia alkoholu pojawią się przykre objawy. Zabieg implantacji esperalu ma wzbudzić skutki uboczne prowadzące do tego, aby leczony zdecydował się odstawić alkohol. Leczenie choroby alkoholowej u decydujących się na zabiegi wszycia esperalu przebiega bardzo dobrze. Oryginalny lek disulfiram oprócz tego, że wspiera leczenie alkoholizmu, to prowadzi do pełnego odtrucia alkoholowego.

 

Wszywka alkoholowa – Gdzie możesz założyć?

Zabieg wszycia esperalu odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa krótko. Cena wszywki alkoholowej jest jednak trudna do podania, bowiem jest zależna od ośrodka wykonania zabiegu. Zawsze jednak implantacja esperalu to proces całkowicie bezbolesny. Po przeprowadzeniu zabiegu implantacji podskórnej zawsze dostajemy wsparcie merytoryczne. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza.

 

Kiedy decydować się na zabieg?

Wszywkę alkoholową niekoniecznie stosuje się przy zaawansowanej terapii alkoholizmu. Skuteczność esperalu jest duża i na wszczepienie w organizmie pacjenta powinny decydować się osoby świadome działania tego leku. Trudno jednoznacznie ocenić kiedy przychodzi idealny czas na wszczepienie wszywki u osoby uzależnionej. Często na ten zabieg decydują się osoby, u których inne metody leczenia alkoholizmu nie przyniosły właściwego skutku.

 

Przeciwskazania

Przed zabiegiem zawsze warto przeprowadzić konsultację lekarską. Istnieją bowiem przeciwskazania przed wszyciem esperalu. Są to:

  • choroba niedokrwienna serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zapalenie nerwów obwodowych;
  • niedoczynność tarczycy i niewydolność serca;
  • schorzenia sercowo krążeniowe;
  • inne choroby serca i schorzenia nerek;
  • przebyta w przeszłości niewydolność obwodowa krążenia;
  • zaburzenia psychiczne.

Wbrew niektórym pogłoskom, lek o nazwie disulfiram nie doprowadza do tego, że wytrąca się kwas octowy a jedynie aldehyd.

 

Sprawdzone ośrodki oferujące ten zabieg to gwarancja jakości!

Decydując się na zabieg i efektywną walkę z chorobą alkoholową warto wybierać sprawdzone jednostki oferujące wszczepianie esperalu. W takich miejscach nie tylko poznasz działanie esperalu, ale otrzymasz pełne wsparcie zarówno przed zabiegiem jak i po jego zakończeniu. Esperal sprawił, że wielu niepijących alkoholików zapomniało, czym jest głód alkoholowy i zdecydowali się na trwałe utrzymanie abstynencji. To tylko potwierdza skuteczność wszywki i ułatwia wyjście z choroby na dobre.

 

materiał zewnętrzny

 

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.