Współpraca Powiatu Przasnyskiego z Mazowiecką Izbą Gospodarczą.

13 lutego 2020 roku Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski gościł w swoim gabinecie przedstawicieli Mazowieckiej Izby Gospodarczej w Ciechanowie: Dyrektor Danutę Drzewiecką,  Prezesa Krzysztofa Ostromeckiego oraz  Wiceprezesa Adama Olszewskiego. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy Referatu Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Celem wizyty było omówienie kwestii współpracy Powiatu Przasnyskiego z Mazowiecką Izbą Gospodarczą poprzez wspieranie lokalnej przedsiębiorczości z wykorzystaniem nowoczesnego zaplecza Centrum Aktywizacji Biznesu, którego budynek został przedstawiony gościom. Bogate, wieloletnie doświadczenie Mazowieckiej Izby Gospodarczej pozwoli wdrożyć rozwiązania odpowiadające potrzebom lokalnych przedsiębiorców, którzy zgłoszą chęć współpracy w celu rozwinięcia różnych form swych działalności.

Mazowiecka Izba Gospodarcza w Ciechanowie jest dobrowolną organizacją reprezentującą interesy zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych. Siedzibą Izby jest Ciechanów, a terenem działania od 1 stycznia 1999 roku województwo mazowieckie. MIG powstała 7 maja 1991 roku. Od 1993 roku należy do Krajowej Izby Gospodarczej, ma swoich przedstawicieli w jej władzach.

Jest to również instytucja szkoleniowa, wpisana do rejestru Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Udziela porad z zakresu księgowości, spraw informatycznych, BHP, doradztwa biznesowego, tematycznych, specjalistycznych. Izba prowadzi również negocjacje w imieniu zleceniodawcy oraz mediacje pomiędzy firmami w sprawach spornych, a także podejmuje interwencje w imieniu członków w różnego rodzaju urzędach i instytucjach. Wagi i znaczenia tych zagadnień nie trzeba szerzej uzasadniać, ponieważ są ściśle związane z prawidłowym procesem rozwoju firm.

Powiat Przasnyski planuje stać się liderem wśród samorządów wspomagających rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Dzisiejsze spotkanie spełniło istotną rolę w kształtowaniu tego długofalowego celu.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henio
Henio
2 lat temu

Krzysiu pieniądz i władza to wspólnicy przebiegli

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Henio

Ale jaka władza, jaki pieniądz? Można normalnie zarabiać na życie.
Swoją drogą, chętnie bym usłyszał, co Krzysiu ma do powiedzenia na temat reformy sądownictwa, Polskiej Fundacji Narodowej czy też fucka posłanki Lichockiej. Jakby nie było, jego ziomale.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Wszystko po raz kolejny ładnie pięknie, ale fajnie byłoby usłyszeć jakieś konkrety. I zobaczyć miejsca pracy oraz podatku w miejskiej/powiatowej kasie. A póki co jest tylko puste gadanie i fotki na fejsbuku.

mk9
mk9
2 lat temu

I tak do końca kadencji