Wsiadł za kierownicę mając prawie 3 promile alkoholu. Podróż zakończył w rowie

Kierowca Renault miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, kierowca Fiata był nietrzeźwy i kierował wbrew zakazowi.

 

W piątek, 25 sierpnia funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Fiat, który kierował wbrew sądowemu zakazowi oraz w stanie nietrzeźwości. Miał on w organizmie 1,5 promila alkoholu.

– Podczas kontroli drogowej mężczyzna nie okazał dokumentu tożsamości, który jak się później okazało miał w kieszeni. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem – informuje nadkom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

Kolejnego dnia, w sobotę, 26 sierpnia, 37 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierując samochodem osobowym marki Renault stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Pojazd dachował.

 

– Jak się okazało kierowca samochodu znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ma w organizmie blisko 3 promile – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji.

– Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112 – apeluje Policja.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments