Wróci masowe testowanie? Niedzielski: po przekroczeniu pewnego progu obłożenia w szpitalach

Minister Adam Niedzielski był dziś gościem Polsat News. Na antenie mówił o ewentualnym powrocie masowego testowania w przypadku nadejścia kolejnej fali koronawirusa.

 

– Przede wszystkim musimy sobie przeorientować sposób monitorowania epidemii w sytuacji, kiedy część społeczeństwa jest już zaszczepiona, a część społeczeństwa przechorowała – powiedział Adam Niedzielski w Polsat News.

Dodał, że ciężar monitorowania przypadków zakażeń koronawirusem bardziej skupia się na obserwowaniu sytuacji w szpitalach,  niż na śledzeniu dziennej liczby przypadków. „To jest w tej chwili parametr, który będzie służył podejmowaniu decyzji i to od niego będzie zależało, jakiego typu środki będziemy uruchamiali” – stwierdził.

 

„Jeżeli np. pada pytanie, czy wracamy do masowego testowania, to dopóki nie będziemy mieli pewnego progu obłożenia w szpitalach, związanego z covidem, to nie będziemy do tego wracali. Na razie roboczo myślimy mniej więcej o ok. 5 tys. hospitalizacji” –zapowiedział szef resortu zdrowia.

Minister uspokajał także, że pomimo wzrostów, które obserwujemy w ostatnich dniach, na razie nie są to przedziały, które powodują uruchamianie procedur zarządzania kryzysowego.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 rok temu

Pandemia wróci, aby mieć pretekst do trzymania narodu za mordę, kiedy jesienią Polacy zechcą wyjść na ulice, bo w domach będzie głodno i chłodno. Wprowadzi się lockdown i po protestach. Do tego obywatel w maseczce jest mniej awanturujący się 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Magda

Najpóźniej na wiosnę ludzie wyjdą na ulicę i pogonią tych pisowskich złodziei. To już pewne. Propaganda w TVPiS już nie pomoże. Jako Państwo stajemy się bankrutem. Za chwilę inflacja będzie na poziomie 30%. Bo Glapinski podnosi stopy, a z drugiej strony Morawiecki rozdaje puste pieniądze na lewo i prawo. To się źle skończy…

Ait
Ait
1 rok temu

Dalsza exterminacja narodu trwa

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ait

Na własne życzenie.

Miron
Miron
1 rok temu

Czy ktoś jeszcze wierzy w tą niby pandemię? Ludzie już chyba wiedzą że to wielki przekręt

Mati
Mati
1 rok temu

COVID miał być traktowany jak normalna choroba, jedna z wielu. Coś się zmieniło? Jakaś wajcha znów przełożona?

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  Mati

dokładnie, dopiero co ten ekonom niedzielski ogłosił że traktujemy kowid jak troszkę mocniejszą grypę. dodam że mutacja zawsze osłabia organizm i kolejna mutacja koronki jest słabsza w działąniu (np Omnikron którym sra..li w mediach jest zaraźliwy ale objawy daje przeziębienia). widac lekarze tęsknią za teleporadą, i dodatkami kowid i pensjami po 60tysi a salowe po 20….

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Marta

Za mało wałków było na fabrykach maseczek i respiratorach trzeba jeszcze.

Marta
Marta
1 rok temu

o ekonomista od zdrowia. jeszcze nie przed Trybunałem Stanu?