Wręczono nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Alfreda Borkowskiego

W budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Alfreda Borkowskiego.

 

Konkurs nawiązuje do twórczości śp. Alfreda Borkowskiego, lekarza, pisarza i społecznika, związanego z ziemią przasnyską i ciechanowską, mając na celu ocalać i utrwalać wiedzę o przeszłości Mazowsza i integrować środowiska literackie i regionalne.

Nagrody otrzymali:

  • I nagroda – Patrycja Pelica
  • II nagroda  – Lidia Izabela Lachowska
  • III nagroda – Elżbieta Zakrzewska

Wyróżnienia:

  • Grażyna Kulesza Szypulska
  • Krzysztof Arbaszewski
  • Jan Chmielewski
  • Małgorzata Bladusiak
  • Iwona Szewczak
  • Agnieszka Sławińska

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 miesiąc temu

Organizowanie konkursu dla dziesięciu osób ? Miasto ma problem z tymi poetami i innymi artystami, których lata już dawno minęły.

Czarownica
Czarownica
1 miesiąc temu

Najzabawniejsze faktem jest to,że po za lokalnym regionem, to żadnych zwycięstw w konkursach nie posiadają, a gwiazdy na pół Polski…

Brawo
Brawo
1 miesiąc temu

Można głupie konkursy sportowe organizować to należy również literackie. Brawo

Rodzic
Rodzic
1 miesiąc temu

Jak zostać poetą ? Nic nie potrafić i nie mieć pracy i marzyć całe życie. Weźcie się do pracy i skończcie marzyć.

Piotr Kaszubowski
Piotr Kaszubowski
1 miesiąc temu

Do wszystkich „najmądrzejszych” i „wszechwiedzących”, wypowiadających się na tym forum. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Alfreda Borkowskiego zainicjowałem w 2014 r. W roku bieżącym odbyła się już siódma edycja. Współorganizatorami są środowiska kulturalne oraz instytucje z powiatów przasnyskiego i ciechanowskiego, w tej edycji Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Związek Literatów na Mazowszu, Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział Północnomazowiecki oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, które już po raz drugi było gospodarzem konkursu. Nie jest to więc konkurs „przasnyski”, organizowany dla osób mieszkających w naszym mieście. I nie jest to konkurs poetycki, ale PROZATORSKI, dla autorów opowiadań, zbeletryzowanych biografii, wspomnień, legend, podań i opisów… Czytaj więcej »