Wpadli za przekroczenie prędkości. Jeden z cofniętymi uprawnieniami, a drugi z zakazem sądowym

Funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mężczyzn za przekroczenie prędkości. Jeden nie zastosował się do zakazu sądowego, zaś drugi do decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz odpowiedzą przed sądem.

 

W środę policjanci zatrzymali mężczyznę, kierującego samochodem osobowym marki Renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 24 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania – informuje asp. Magda Zarembska.

Kolejnego dnia w ręce mundurowych „wpadł” kolejny kierowca.

– 36 – letni kierowca renault również przekroczył prędkość. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie – dodaje rzeczniczka.

Obydwaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

– Przypominamy, że kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi – wyjaśnia rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments