Wpadli z narkotykami. Jeden był pijany i agresywny, drugi „chodził wszędzie z nożem”

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjantom udało się  zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione.

– W obu przypadkach policjanci podjęli interwencje w związku ze zgłoszeniem. Pierwszy mężczyzna został zatrzymany w związku ze zgłoszoną interwencją domową, 38 – latek awanturował się, był agresywny, pobudzony oraz pod wpływem alkoholu – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci przeszukali 38 – latka. Okazało się, że posiada biały proszek. Wstępne badanie substancji wykazało, że jest to amfetamina.

 

– W drugim przypadku, 22 – letni mieszkaniec Ciechanowa był pobudzony, nie spał od kilku dni a według zgłoszenia chodził wszędzie z nożem. 22 – latek posiadał przy sobie torebkę strunową z suszem roślinnym, przyznał, że nadużywa środków odurzających – dodaje rzeczniczka.

Badanie wykazało, że 22 – latek posiada marihuanę. Został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

– W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ” – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments