„WolonWariaci” zapraszają na turniej dla małego Jasia Zielińskiego

Nieformalna grupa wolontariacka z Chorzel organizuje turniej piłkarski. Jego uczestnicy prze zabawę mają zbierać fundusze na rehabilitację dla Jasia Zielińskiego.

 

 

Jaś Zieliński to bardzo dzielny, mały chłopiec, który walczy z chorobami o swoją sprawność i samodzielność. Każdego dnia stara się nie poddawać, ale w jego życie wpisane jest kilka utrudnień. Bardzo ważna jest rehabilitacja, która niestety okazuje się być bardzo kosztowna.

Małemu Jasiowi pomaga nieformalna grupa „WolonWariaci”, którzy od roku próbują integrować społeczeństwo i pomagać ludziom potrzebującym.

 

Kolejną ich inicjatywą jest turniej piłkarski, połączony z kiermaszem rzeczy używanych i ciast, który ma się odbyć w niedzielę, 5 września. W tym celu organizatorzy skierowali do firm i instytucji list intencyjny, który zaprasza do udziału w turniej charytatywnym i wspólnej zabawie..

– Sumy uzyskane podczas  tego turnieju będą przeznaczone dla małego Jasia Zielińskiego  z Chorzel, który boryka się  z wieloma problemami zdrowotnymi. Jaś jest dzieckiem autystycznym i ma zdiagnozowane schorzenia nóg. Od roku nasza grupa wspiera chłopca w jego walce o zdrowie, jednak ta pomoc musi być powtarzana cyklicznie, gdyż w przeciwnym wypadku postępy w rehabilitacji będą się cofać – informują  „WolonWariaci”.

 

Formuła turnieju nie jest jeszcze dokładnie znana, gdyż zależy od ilości  drużyn, jakie się zgłoszą do udziału. Jedno jest pewne, nie będzie walki o puchary. Ma to być zabawa i chęć pomocy choremu chłopcu.

 

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments