Wolontariusze z Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego spotkali się z uczniami przasnyskiej „Jedynki”

Wolontariusze z Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego w Przasnyszu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Opowiedzieli o tym, jak wyglądała organizacja pomocy dla dotkniętej wojną Ukrainy oraz o zaangażowaniu mieszkańców w niesienie pomocy potrzebującym.

 

Wolontariusze z przasnyskiego Konwoju Humanitarnego w pomoc dla Ukrainie zaangażowali się już w pierwszych dniach od wybuchu wojny. Jeździli na granicę pomagając dotrzeć do miejsc zakwaterowania uchodźcom, szukając im miejsc noclegowych i dowożąc transporty z żywnością, środkami medycznymi i niezbędnymi rzeczami. Wolontariusze jeździli również w głąb Ukrainy, dostarczając pomoc do ukraińskich sierocińców, ale też dla broniących kraju żołnierzy.

O tym wszystkim opowiedzieli teraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu.

 

– „Całego świata nie zmienimy, ale możesz zmienić świat jednego człowieka”(…). Te słowa Patryka Potępy w pełni odzwierciedlają działalność Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego Przasnysz, którego przedstawicieli mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły. Pan Bartosz Gnojewski i Arkadiusz Szweda poprzez prezentację zapoznali uczestników spotkań z sytuacją ludności ukraińskiej w dobie wojny oraz formami pomocy, jakiej udzielają – podsumowała spotkanie Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu.

– Wiele emocji towarzyszyło nam podczas całego spotkania. Szczególnie utkwiła w pamięci relacja pani Anny, Ukrainki, która stała się naocznym świadkiem tragedii swojego narodu. I choć wokół trwa wojna, to pomimo wszystko… „ludzi dobrej woli jest więcej”.I to powinno stać się naszym mottem na każdy dzień, a postawa OKH – Przasnysz, wzorem do naśladowania – dodaje placówka.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dzik z barakow
Dzik z barakow
11 miesięcy temu

Piorą mozgi , ze Federacja Rosyjska jest zla. Za 10 lat Panstwo Polskie wysle pokolenia obecnych 10-12 latkow na wojne z Rosja. Sluchajcie Wojciech Olszanskiego, jedyny lider Polski.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
Reply to  Dzik z barakow

Federycja Rosyjska jest bardzo dobra. Bardzo. Szczególnie mocno to czuję jak widzę te ciała ukraińskich cywili. W tym dzieci. Torturowani, rece skrępowane z tyłu, zabici strzałem z bliska. Po proste mam ochotę uscickac Putina i mu podziękować….