Wolontariusze z „Areny Dobra” po raz drugi odwiedzili osierocone niemowlęta w Otwocku. Zawieźli zebrane dary

Członkowie stowarzyszenia „Arena Dobra” po raz kolejny wybrali się z darami zebranymi w powiecie przasnyskim do Otwocka. Podarki trafiły do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego.

 

W środę, 22 lutego członkowie stowarzyszenia „Arena Dobra” po raz kolejny odwiedzili Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku prowadzony przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, wioząc transport darów zebranych na terenie powiatu przasnyskiego dla porzuconych niemowląt.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem, przyjmującym noworodki i niemowlęta pozbawione czasowo lub trwale opieki rodziców, w nagłych sytuacjach kryzysowych. Działalność IOP służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

 

W IOP przebywają noworodki i niemowlęta – zostawione w szpitalach i „oknach życia”, znalezione na ulicy. Wiele z nich to dzieci chore, cierpiące na płodowy zespół alkoholowy (FAS/FASD) lub z powodu innych nałogów matek, obciążone wadami genetycznymi, wcześniaki.

– Ciężko pisze się o emocjach, szczególnie tak silnych jakie odczuwamy będąc w tamtym miejscu. Ilekroć tam dotrzemy, zawsze będzie to dla nas olbrzymie przeżycie. Wczoraj miał miejsce miły epizod: przez szybę widzieliśmy jednego z maluszków. Pani trzymała go na rękach, podniosła maleńką rączkę dziecka i pomachała do nas. Wielkie ukłony, wyrazy szacunku i uznania kierujemy do osób pracujących w ośrodku za tworzenie tego cudownego miejsca – relacjonuje „Arena Dobra”.

Stowarzyszenie dziękuje przasnyszanom, za otwarte serca, które pozwoliły zebrać wszystkie potrzebne materiały.

 

– Drodzy Przasnyszanie. Wielkie podziękowania należą się wam. Wasza chęć pomocy i wsparcia tych maleńkich istot ponownie nas do nich skierowała – dodają wolontariusze, na których ręce skierowano dyplom dla mieszkańców, jako formę podziękowania za okazaną pomoc.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments