Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Przasnysza pomagają nie tylko „od święta”

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z rejonu przasnyskiego udzielili pomocy starszej kobiecie. Dzięki nim, choć na chwilę, na jej twarzy zagościł uśmiech.

 

Kilka dni temu Magdalena Kowalewska, lider rejonu Przasnysz Szlachetnej Paczki zamieściła post na portalu społecznościowym, z prośbą o zgłaszanie osób, które są w potrzebie, a którym Szlachetna Paczka mogłaby pomóc.

– Kochani, rozejrzyjcie się dookoła, może ktoś z sąsiadów, rodziny z różnych powodów potrzebuje wsparcia ze Szlachetnej Paczki – pisała.

Odpowiedź nadeszła szybko. Wolontariusze Szlachetnej Paczki Przasnysz po raz kolejny pokazali, że pomaga się całym rokiem, a nie tylko w czasie świątecznym. W ostatnich dniach dzięki wolontariuszom: Justynie Osińskiej, Agnieszce Chulczyńskiej, Katarzynie Orłowskiej, Mai Bieńkowskiej i Bartkowi Bartnikowskiemu oraz liderowi paczki, udało się pomóc starszej kobiecie.

 

– Wśród naszych rodzin znalazła się starsza, schorowana pani. Kobietę zastaliśmy w okropnym stanie. Została przez nas wykąpana, ubrana w czystą odzież. Dostarczyliśmy trochę żywności, ogarnęliśmy w miarę możliwości mieszkanie, w którym mieszka – poinformowała Magdalena Kowalewska.

To działania doraźne, dlatego wolontariusze będą dalej starali się pomóc starszej pani.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
1 rok temu

Myślę ,że dla tej Pani najlepszy byłby pobyt w Domu Pomocy Społecznej. Smutne ,że ta Pani żyje w takich warunkach.Gdzie jest GOPS?

B..
B..
1 rok temu
Reply to  jot

Jaki Dom Pomocy Społecznej najlepiej oddać i mieć spokój tak . Jestem ciekawy czy jak to by tak na kogoś innego trafiło czy też byłby taki chcętny żeby tam iść .

Lola
Lola
1 rok temu

Aż przykre, że jeszcze ludzie mieszkają samotni w takich warunkach. Czy
nie mają żadnej rodziny, czy się odwracają od starszych nie,, Top Trendy,,.