Wolontariusze Stowarzyszenia Arena Dobra odwiedzili podstawówkę w Krzynowłodze Małej

W czwartek, 9 marca wolontariusze Stowarzyszenia Arena Dobra odwiedzili Szkołę Podstawową w Krzynowłodze Małej, by opowiedzieć uczniom o wolontariacie i o dotychczasowych działaniach na rzecz społeczności lokalnej powiatu przasnyskiego.

 

– 9 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wolontariuszy ze Stowarzyszenia Arena Dobra. Pani Agnieszka Chulczyńska, pani Katarzyna Siuda i pan Bartosz Gnojewski to ludzie podobni do nas… aktywni zawodowo, posiadający rodziny i masę obowiązków. Jednak to nie przeszkadza im w niesieniu pomocy innym, są zaangażowani we wszelkie akcje charytatywne i jeszcze znajdują czas by edukować naszą młodzież w zakresie wolontariatu – informuje szkoła.

Na początku spotkania goście przedstawili teorie wolontariatu, a następnie opowiedzieli o swoich działaniach podejmowanych na rzecz innych ludzi.

 

– Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jak wiele dobra można dać drugiemu człowiekowi, jak wiele pieniędzy udało się zgromadzić na leczenie ciężko chorych ludzi, jak wiele „naszych” lokalnych zbiórek trafiło na Ukrainę za pośrednictwem Stowarzyszenia. Pan Bartosz Gnojewski uświadomił również naszym uczniom, że wolontariusz wcale nie musi być zamożny, by pomagać: „pomóż koleżance lub koledze w lekcjach, pomóż rodzicom w obowiązkach domowych, pomóż sąsiadce przynieść zakupy – to też jest pomaganie i od tego zaczynajcie” – mówił, by aktywizować uczniów do działania – relacjonuje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments