Wójt Wojciech Brzeziński z absolutorium i wotum zaufania

W czwartek, 20 czerwca Rada Gminy Czernice Borowe udzieliła wójtowi absolutorium i wotum zaufania. Wojciech Brzeziński podziękował za głosowanie i za zaufanie.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czernice Borowe, która odbyła się w czwartek 20 czerwca radni udzielili wójtowi Wojciechowi Brzezińskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok oraz wotum zaufania. Podejmując obydwie uchwały 12 radnych głosowało „za”, 2 wstrzymało się od głosu (Witold Nosarzewski i Przemysław Zbrzeski).

– Dziękuję za zaufanie. Praca wójta zobowiązuje do dużego wysiłku, ale też odpowiedzialności. Czasami decyzje są trudne, ale mam nadzieję, że przy waszym wsparciu, twardej, żywej dyskusji będziemy podejmować jedynie dobre decyzje i mam nadzieję, że się to przełoży na sukces tej gminy – skomentował wójt Wojciech Brzeziński.

2023 rok dla gminy zamknął się deficytem w wysokości ok. 1 mln 195,6 tys. zł przy planowanym deficycie w wysokości 2 mln 799,6 tys. zł. Dochody gminy wyniosły 23 mln 219,6 tys. zł, wydatki – 24 mln 415,2 tys. zł.

– Chcę podziękować wszystkim, którzy na ten wynik się składali. Niewątpliwie jest to poprzednia Rada Gminy, bardzo konstruktywna, zdeterminowana do pracy. Chciałbym podziękować sołtysom i wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, jednostek organizacyjnych i organizacjom pozarządowym – podsumował.

– Gmina Czernice Borowe słynie z mocnych organizacji pozarządowych. Czasami to nie jest łatwe, czasami ryzykowne, ale chcą rozwoju i wpisują się w nurt działań na rzecz inwestycji i mamy efekty zadowalające – dodał.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments