Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Marek Brzeziński z absolutorium i wotum zaufania

W czwartek, 30 czerwca Rada Gminy Czernice Borowe udzieliła wójtowi Wojciechowi Markowi Brzezińskiemu jednogłośnego absolutorium i wotum zaufania za rok 2021.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czernice Borowe, która odbyła się w czwartek, 30 czerwca radni udzielili wójtowi Wojciechowi Markowi Brzezińskiemu, jednogłośnego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok oraz wotum zaufania.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować. Dziękuję za to uznanie. Rzeczywiście ostatni rok, był rokiem trudnym. Również trudnym z tego tytułu, że kilka inwestycji nie zrealizowaliśmy. Zdjęliśmy je z planu inwestycyjnego świadomie, ponieważ zaczęła się koniunktura, za którą trudno było zdążyć. Mowa o inflacji, o cenach, które zaczęły szaleć. W związku z powyższym rozwaga jednak kazała pewne rzeczy poprzesuwać na dalszy plan. W związku z tym, te wykonanie budżetu wyszło nam z dużą nadwyżką, ale ono wynikało przede wszystkim z tego procesu, o którym wspomniałem. Postanowiliśmy siły i środki zachować na następny skok inwestycyjny. Dziękuje za zrozumienie w tym zakresie – mówił wójt.

 

W swojej wypowiedzi wspomniał o kończącej się kontroli urzędu oraz gminy przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która wyszła pozytywnie.

– Jak ktoś coś robi, to i popełnia błędy, ale są to błędy małej wagi, a świadczy to o profesjonalizmie załogi – dodał włodarz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franiek
Franiek
1 miesiąc temu

Sami klakierzy z gratulacjami a pan wójt to niezły herbatnik. Jaka gmina takie dowództwo.