Wójt gminy Czernice Borowe apeluje o czyszczenie chodników i dachów z zalegającego śniegu

Wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński wystosował apel do mieszkańców. Zwrócił w nim uwagę na zalegający na dachach domów i innych budynków śnieg, a także przypomniał o obowiązku czyszczenia chodników, które znajdują się wzdłuż posesji.

 

Wójt Wojciech Brzeziński zaapelował do mieszkańców o wspólne monitorowanie sytuacji związanej z opadami śniegu i jego zaleganiem na dachach budynków.

– W związku z rozpoczęciem sezonu zimowego oraz wystąpieniem pierwszych opadów śniegu zwracam się z prośbą do wszystkich właścicieli oraz zarządców budynków na terenie gminy Czernice Borowe o monitorowanie sytuacji związanej z obecna aurą pogodową. Intensywne opady śniegu mogą powodować zagrożenia dla obiektów budowlanych. Zadbajmy wspólnie o bieżące odśnieżanie dachów budynków, aby zapobiec katastrofom budowlanym – mówił wójt.

 

Zwrócił również uwagę na zalegający śnieg oraz błoto na chodnikach wzdłuż posesji. Dodał, że ich czyszczenie jest obowiązkiem właścicieli budynków znajdujących się w integralnym sąsiedztwie chodnika. Uchylanie się od tego obowiązku może grozić mandatem karnym.

– Przypominam, że obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest uprzątnięcie błota, śniegu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Obowiązek ten narzuca przepis art. 5 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.  Za niewypełnienie tego obowiązku grozi mandat karny – dodał.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alibaba
Alibaba
1 miesiąc temu

A mieszkańcy apelują o odśnieżanie drogi do szkoły, bo odrobiną piasku posypano dopiero piątego dnia po obfitych opadach śniegu!

Tu chodzi o zdrowie i życie naszych dzieci!! Wszystkie drogi dookoła czarne, odśnieżone, posypane a droga kościół-szkoła zawsze biała z ubitym śniegiem i lodem.

Aśko
Aśko
1 miesiąc temu

wiosną się samo rozpuści