Wójt gminy Czernice Borowe apeluje do mieszkańców o czyszczenie chodników i dachów z zalegającego śniegu

Wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Marek Brzeziński wystosował apel do mieszkańców dotyczący obowiązku czyszczenia chodników, które znajdują się wzdłuż posesji z zalegającego śniegu.

 

Wójt Wojciech Brzeziński zaapelował do mieszkańców o monitorowanie sytuacji związanej z opadami śniegu i jego zaleganiem na dachach budynków.

– W związku z rozpoczęciem sezonu zimowego oraz wystąpieniem pierwszych opadów śniegu zwracam się z prośbą do wszystkich właścicieli oraz zarządców budynków na terenie gminy Czernice Borowe o monitorowanie sytuacji związanej z obecną aurą pogodową. Intensywne opady śniegu mogą powodować zagrożenia dla obiektów budowlanych. Zadbajmy wspólnie o bieżące odśnieżanie dachów budynków, aby zapobiec katastrofom budowlanym – informuje wójt Brzeziński.

Dodał, że czyszczenie zalegającego śniegu oraz błota na chodnikach wzdłuż posesji jest obowiązkiem właścicieli budynków znajdujących się w integralnym sąsiedztwie chodnika, a wszelkie uchylanie się od niego może grozić mandatem karnym.

 

– Apeluję również o odśnieżanie chodników wzdłuż posesji. Przypominam, że obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest uprzątnięcie błota, śniegu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Obowiązek ten narzuca przepis art. 5 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.  Za niewypełnienie tego obowiązku grozi mandat karny – dodał.

W związku z prognozowanymi w najbliższych dniach obfitymi opadami śniegu wójt prosi o dokonywanie zgłoszeń o potrzebie odśnieżenia dróg gminnych do sołtysów i w godzinach pracy Urzędu Gminy Czernice Borowe pod numerem telefonu 23 674 62 15, wew. 38.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments