Wojskowy Oddział HDK Legion Przasnysz nie zwalnia tempa.

22 czerwca 2020 roku odbyła się kolejna już w ostatnim czasie akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez wojskowy Oddział HDK Legion przy 2. Ośrodku Radioelektronicznym wraz z ostrołęckim Oddziałem HDK Legion przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku.

 

Wydarzenie spotkało się z niesamowitym odzewem ze strony mieszkańców, jak również żołnierzy 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Gotowość do przekazania tego cennego daru zadeklarowało blisko 40 uczestników, jednakże ze względu na obostrzenia wynikające z sytuacji epidemicznej na terenie kraju przyjętych zostało 21 osób, które oddały łącznie 9450 ml krwi. Zorganizowana akcja dała też możliwość omówienia dalszej wielostronnej współpracy pomiędzy Oddziałem a Starostwem Powiatowym w Przasnyszu i Urzędem Miasta Przasnysz.

Trudny czas epidemii oraz zbliżający się okres wakacyjny to dobra okazja, żeby szczególnie się zmobilizować i pomagać. Żołnierze Ośrodka zrzeszeni w wojskowym klubie HDK Legion w Przasnyszu zachęcają do dzielenia się tym cennym darem, prosząc także o rozpropagowanie kolejnych akcji w swoich mediach społecznościowych.

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
3 lat temu

Szlachetny dar , ubolewam ,że nie mogę być krwiodawcą.

Smerf Maruda
Smerf Maruda
3 lat temu

Starosta zapozować zdążył, lansik jest. Szkoda, że z artykułu nie dowiedzieliśmy się, czy krew oddał, czy przyszedł tylko sobie fotkę cyknąć.