Wojsko, logistyka, informatyka, kosmetyka – w tych branżach w przyszłości widzi się najwięcej uczniów rozpoczynających naukę w ZSP w Przasnyszu.

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W Zespole Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego udało się otworzyć niemal wszystkie zaproponowane kierunki.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się klasy Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Przygotowania Wojskowego. W tym roku szkoła otrzymała zgodę na utworzenie dwóch oddziałów. Chętnych nie zabrakło. W każdej z klas mundurowych będzie uczyło się około 27 uczniów.

Powstaną także 2 klasy liceum o profilu humanistycznym. Tegoroczni ósmoklasiści pozytywnie zareagowali również na propozycję klasę LO o profilu kosmetycznym. Tu przygodę ze szkołą ponadpodstawową rozpocznie ok. 33 osób.

 

Nie brakowało chętnych do nauki w technikum. Największą popularnością cieszyły się kierunki: technik informatyk i technik logistyk – w każdej z klas będzie uczyło się po czterdzieści osób.

Pełne klasy są także w technikum żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik i technik pojazdów samochodowych.

W Zespole Szkół od września będą funkcjonowały również dwie klasy szkoły branżowej: klasa mechanik samochodowy i klasa wielozawodowa. W tej drugiej młodzież uczy się na zajęciach przedmiotów ogólnych, przedmiotów zawodowych zaś u wybranego pracodawcy. Tradycyjnie wybierane są takie zawody jak fryzjer, cukiernik i piekarz.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments