Wojciech Gołębiewski dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem

Wojciech Gołębiewski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem. Od września zamierza wprowadzić szereg zmian, które przyczynią się do rozwoju placówki.

 

1 czerwca wójt Gminy Krasne Michał Szczepański ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem. Dokumenty można było składać do 16 czerwca 2023 roku.

Dyrektorem placówki został wybrany Wojciech Gołębiewski, nauczyciel z 19-letnim stażem.

Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczął w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przasnyszu. Przez ostatnie lata pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, a obecnie pełni obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.

 

– W czasie swojej wieloletniej pracy pedagogicznej starałem się zawsze sumiennie i rzetelnie wykonywać zadania płynące z moich obowiązków i potrzeb szkoły. Praca z dziećmi i dla dzieci dawała mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Dzięki temu mam wiele satysfakcjonujących osiągnięć – mówi Wojciech Gołębiewski.

Osiągnięcia w pracy:

  • wyniki sportowe podopiecznych: Od 2015 zawodnicy regularnie stają na podium Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i dwukrotnie brali udział w Mistrzostwach Świata w Tokio Japonia. W 2019 w kategorii Kumite do 75 kg został srebrnym medalistą do lat 18,
  • dyplom od Kamila Bartniczuka, Ministra Sportu I Turystyki, w podziękowaniu za zaangażowanie oraz pracę na rzecz polskiego sportu z życzeniami dalszych sukcesów. Warszawa, 21.03.2022,
  • nagroda Prezydenta Miasta Ciechanów dla trenera za osiągnięcia sportowe. Ciechanów, 2018, 2019, 2021,
  • nagroda Wójta Gminy Krasne za wybitne osiągnięcia sportowe. Krasne, 2019,
  • nagroda dyrektora szkoły za dotychczasowy wkład pracy i przykładną postawę.

Nowy dyrektor zwraca uwagę na to, że kierowanie szkołą wymaga konsekwentnej i systematycznej realizacji wcześniej przemyślanego planu działania.

 

– Jednocześnie, zarządzanie wymaga od dyrektora otwartości na dokonywanie ewentualnych potrzebnych zmian, jakie niesie za sobą każdy proces rozwoju. Będąc dyrektorem, trzeba pamiętać, że każda podjęta decyzja pociąga za sobą określone konsekwencje, ale musi ona też być podejmowana w odpowiednim, wymaganym czasie. Szkoła, to duża organizacja, wymagająca pracy zespołowej, w której według mnie zaspokojenie potrzeb każdego podmiotu jest niezwykle ważne dla efektywności jej działania oraz osiąganych rezultatów pracy – dodaje.

Zapytaliśmy Wojciecha Gołębiewskiego o plany dotyczące rozwoju i zmian, jakie zamierza wprowadzić od września w swojej szkole.

– W kolejnych latach chciałbym zarządzać placówką poprzez pozyskiwanie nauczycieli, uczniów i rodziców do współpracy przy realizacji nowych, wyznaczanych przeze mnie celów. A dobrze przedstawiony cel, to taki, z którym pracownicy mogą się utożsamić i potraktować jako własny, pozwala na maksymalne zaangażowanie w pracę z ich strony – wyjaśnia dyrektor.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments