Woda z wodociągu w Jednorożcu nadaje się do spożycia, na razie jednak warunkowo

O warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Jednorożcu poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu.

 

16 lipca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność   wody do spożycia z wodociągu publicznego w Jednorożcu ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne , tj. obecność bakterii grupy coli w: budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu.

– Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, kąpieli noworodków i niemowląt – informuje PSSE.

 

Woda z wodociągu Jednorożec może, być używana do celów gospodarczo-sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie na czyń w zmywarce itp.

Cały czas trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia

Uwaga: Wodę należy gotować przez 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

ren

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
16 dni temu

Czy Osp Lipa znajduje się w budynku Osp Jednorożec? Bo ja wyczytałem że to w Osp Lipa jest zanieczyszczenie mikrobiologiczne, błędne informacje podajecie!