Włamywacze nie świętują – policja ostrzega

W okresie świątecznym często dochodzi do większej liczby włamań i kradzieży. Policja apeluje: zadbajmy o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

 

Jak informują funkcjonariusze nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko.

– Najlepszym i sprawdzonym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem lub domem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy i poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy – informuje asp. Aneta Prusik.

 

– Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu – dodaje.

Policja apeluje również, by nie nagłaśniać informacji o planowanym wyjeździe.

– Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem. Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia ze świątecznego wyjazdu zamieszczajmy dopiero po powrocie – czytamy.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments