Włamał się na konto 43-letniego mieszkańca Przasnysza i wysłał wiadomości z prośbą o opłacenie zakupów

4 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zostali zawiadomieni o kolejnym oszustwie. Tym razem sprawca włamał się na konto popularnego komunikatora jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna zdołał zareagować w porę.

 

– 4 maja, przasnyscy funkcjonariusze zostali zawiadomieni o kolejnym oszustwie, za pomocą popularnego komunikatora na jednym z portali społecznościowych. Sprawca włamał się na konto 43- letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego. Oszust podszył się pod mężczyznę i wysłał do znajomych wiadomości z prośbą o pomoc przy opłaceniu zakupów i wygenerowanie numeru kodu w systemie płatności elektronicznej. Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na szybką reakcję zgłaszającego – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Funkcjonariusze ostrzegają: Jeżeli otrzymujesz za pomocą komunikatora internetowego prośbę o pożyczkę i wysłanie numeru kodu w systemie płatności elektronicznej, nie działaj pochopnie.

Wystarczy sprawdzić czy osoba, która napisała do nas rzeczywiście potrzebuje pomocy. Należy zrobić to przez bezpośredni kontakt. Najprościej zadzwonić do tej osoby! Tylko w ten sposób możemy faktycznie zweryfikować, czy korespondujemy ze znajomym, czy też mamy do czynienia z oszustem.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments