Władze powiatu uczciły Dzień Samorządu Terytorialnego.

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto, które upamiętnia wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Były to pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory w III RP. Z tej okazji starosta Krzysztof Bieńkowski wraz z jego zastępcą Waldemarem Trochimiukiem złożyli kwiaty pod pomnikiem Bronisława Matuszewskiego.

 

– 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego – święto naszych małych ojczyzn, upamiętniające pierwsze wolne wybory samorządowe w 1990 r. W tym dniu starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz wicestarosta Waldemar Trochimiuk uczcili pamięć pierwszego burmistrza miasta Przasnysza w niepodległej Rzeczypospolitej – Bronisława Matuszewskiego, składając pod jego pomnikiem wiązankę kwiatów. Gest ten był symbolicznym hołdem dla wszystkich samorządowców naszego powiatu, którzy na przestrzeni dziejów aktywnie przyczynili się do kształtowania lokalnej wspólnoty terytorialnej — poinformował powiat.

 

Władze powiatu przekazały życzenia z okazji święta wszystkim samorządowcom, pracownikom, radnym i sołtysom:

– Najserdeczniejsze życzenia. Życzymy pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy i społecznej misji. Życzymy by Waszym działaniom towarzyszyła zawsze troska o rozwój naszych małych ojczyzn, o nasze wspólne dobro, by podejmowane decyzje przyczyniały się do rozwoju lokalnej społeczności. Życzymy Wam zdrowia, pomyślności, wielu sukcesów, dobrej motywacji do pracy i satysfakcji z jej wykonywania.

 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dramat
dramat
3 lat temu

co za kabaret. a moze byście tak wprowadzili dzień Waszego Pracodawcy, czyli mieszkanców Przasnysza?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  dramat

Taki Dzień Suwerena. Jestem za!