Władze Ciechanowa dwoją się i troją, aby wakacje w mieście mogły być udane. Co w Przasnyszu?

Rok szkolny zakończony, startują wakacje, rusza sezon kąpielowy. Niestety przasnyszanom kąpiel na miejscu nie będzie dana, bo basen i zalew wciąż pozostają w sferze marzeń. W lepszej sytuacji są mieszkańcy sąsiednich miast powiatowych – Makowa, Mławy i Ciechanowa, gdzie kąpieliska funkcjonują od lat. Na ciechanowskim zalewie na Krubinie, prócz możliwości kąpieli i pływania sprzętem wodnym, pojawiło się właśnie nietypowe udogodnienie.

 

– Dziś korzystając z pięknej pogody, rozpoczęliśmy wyjątkowy projekt — poinformował w piątek prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. – Na kąpielisku Krubin pojawił się saturator z ciechanowską kranówką. Dzięki temu urządzeniu, popularnemu w czasach PRL-u, woda staje się gazowana, a na Wasze życzenie może być też smakowa. Nalewamy i rozdajemy! Saturator przez całe wakacje spotkacie w różnych punktach miasta. Będzie można bezpłatnie się poczęstować i ugasić pragnienie — zachwalał włodarz.

To sposób naszych sąsiadów na promocję tamtejszej wody, która po przeprowadzonych inwestycjach jest doskonała do bezpośredniego spożycia. Na tym jednak nie koniec, bo akcja ma nie tylko wymiar marketingowy, ale i ekologiczny.

– Wchodzimy na pole zdecydowanej walki z plastikiem. Z urzędu miasta znikają plastikowe butelki, a dla interesantów pojawiają się poidełka. We wszystkich szkołach podstawowych od 1 września pojawią się specjalne urządzenia do napełniania butelek czystą wodą, z licznikiem oszczędzonych plastikowych odpadów, które nie trafią do kosza. Każdy uczeń na początku roku szkolnego otrzyma ekologiczną butelkę wielokrotnego użytku — podkreśla Krzysztof Kosiński.

Ponadto w Ciechanowie ruszy eko-kampania promująca rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Tymczasem w Przasnyszu płyta rynku osiągnie w upały 40 stopni ciepła, a kurtyna wodna ani fontanna ze względów epidemicznych działać nie będą. Choć w naszym mieście atrakcji jak na lekarstwo, redakcja Infoprzasnysz życzy przasnyszanom udanych wakacji.

 

M. Jabłońska


 

guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
11 miesięcy temu

Przasnyszanie już chyba przywykli że na miejscu jedyną rozrywką jest picie i szarżowanie samochodami w rynku,
Przasnysz staje się coraz bardziej zacofany i nic dziwnego że większość młodych albo stąd ucieka albo staje się alkoholikami jak większość kapitału miasta jest pakowane w Chorzele, gdzie zrobić basen w powiecie przasnyskim? w chorzelach, gdzie zrobić obwodnicę? Oczywiście w chorzelach. przejazd przez miasto do godziny 16 jest utrapieniem zwłaszcza w dni targowe , liczyć na miejsce parkingowe do godziny 17 w okolicach rynku to jak liczyć na cud, bio gazownia w chorzelach też spoko tylko cały smród przewożony będzie przez centrum przasnysza

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu
odpowiada  Grzegorz

Z całym szacunkiem obwodnica w Przasnyszu jeszcze bardziej pogłębiłaby złą sytuację miasta. Dlaczego? A dlatego, że część zysków przedsiębiorców z Przasnysza robią „przejezdni”. Proszę sobie wyobrazić ile firm by upadło tylko dlatego, że nie możemy postać 5 minut w korku. 🙂

ktoś
ktoś
11 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkaniec

5 minut?tyle aut co stoi w korkach i tyle czasu to ile to smogu.

Ananasz
Ananasz
11 miesięcy temu

To dlaczego młodzież po paru latach wraca z utęsknieniem do swojego miasta??? I tak w Przasnyszu jest najlepiej i nie zmienia tego ani brak basenu ani zalewu ani miejsc parkingowych

Przasnyszanka
Przasnyszanka
11 miesięcy temu
odpowiada  Ananasz

Walą drzwiami i oknami!

p-sz
p-sz
11 miesięcy temu

Dlaczego redakcja zamieszcza artykuły o atrakcjach Ciechanowa i stawia włodarzy naszego miasta w niekorzystnym świetle(ha ha).Chyba tylko dla korzyści innych miast gdzie przasnyszanie zostawiają swoje pieniądze.Panie burmistrzu gdzie pana sprawozdanania miesięczne z działalności?Sytuacja zacznie zaraz przypominać tą z ostatniej dekady miasta a były takie chęci rozwoju.

Darek
Darek
11 miesięcy temu
odpowiada  p-sz

Nie ma, bo nie ma co pisać. Była kwarantanna to nie mógł się spotykać. Poza tym już popłakał się na swoim Facebuku i naskarżył .

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu

Przyjezdni to ci co wracają z pracy z innych miast ? I tam zostają podatki dlatego inne miasta się rozwijają.

Jan
Jan
11 miesięcy temu

Przecież wszyscy wiedzą o co chodzi. Nasz były włodarz a teraz włodarz powiatu mając pewnie kontakty z była partią rządzącą a teraz nową partią rządzącą tak bardzo się starał o wypoczynek mieszkańców że chyba za jego kadencji? Zlikwidowano możliwość pływania na karwaczu i łojach? Wtedy kiedy każde miasto budowało sobie basen łącznie z miastami na mazurach gdzie pływać można wszędzie. Wszyscy wiedzą o co chodzi? Bo ja nie? To tylko satyryczny w s. Prawda jest taka że mieszkańcom nie zależy zbytnio na wspólnym dobru i każdy tylko myśli o czubku własnego interesu nie potrafiąc spojrzec dalej. Krótkowzroczność po roczna dotyczy… Czytaj więcej »

Jan
Jan
11 miesięcy temu

A najlepsi są Ci dyskotekowi jeźdźcy rynku objeżdżający dookoła rynek 100 razy dziennie torturując okolicznych mieszkańców warkotem żęrzeniem głośników i spalinami. Można wyliczać znane charakterystyczne samochody! Kolory i motywy na karoserii! Nikt nie ma nic przeciwko żeby młodzież się spotkała na rynku i dyskutowała. Ale po co jeździć dookoła po kilkadziesiąt razy codziennie? Czy Ci ludzie naprawdę nie mają wyobraźni żeby pojechać w 100 innych pięknych miejsc?

ate
ate
11 miesięcy temu

Tylko patrzeć jak saturator pojawi się w Przasnyszu 🙂

Mati
Mati
11 miesięcy temu

Burmistrza “zabolało” stwierdzenie, że atrakcji w Przasnyszu jak na lekarstwo 🙂 Przyjmijcie do wiadomości drodzy przasnyszanie, których nie onieśmiela blask majestatu, że miasto rozwija się w zawrotnym tempie. A jak się nie podoba, zawsze możecie się wyprowadzić. Zgłaszanie najdrobniejszych obiekcji jest surowo wzbronione, można tylko bić brawo!