Wkrótce wyruszy piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu

26 czerwca do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie wyruszy z Makowa Mazowieckiego piesza pielgrzymka. Tegoroczna jest już czternastą, która odbędzie się pod hasłem motta życiowego św. Andrzej Boboli „ Moja wiara prowadzi do zbawienia”.

 

Pielgrzymi na szlak wyruszają w wigilię rocznicy objawień gietrzwałdzkich, by pokonawszy pieszo 150 kilometrową trasę, dotrzeć (29 czerwca) do Gietrzwałdu.

– Ojciec Bogdan Kołakowski wieloletni przeor przasnyskiego klasztoru OO Pasjonistów w swoich kazaniach zwracał uwagę, że sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie nie jest w pełni docenianie. Wskazywał, że jakże chętnie jeździmy do sanktuarium w Medjugorie zapominając o pobliskim Gietrzwałdzie, a jest to jedyne miejsce w Polsce, w którym Kościół uznaje objawienia maryjne, równie ważne – mówi Jarosław Stanisław Włodarczyk.

Organizatorami pielgrzymki są makowianie, Andrzej Michalski i Ryszard Żychowski, którzy propagują kult matki boskiej gietrzwałdzkiej i zachęcają do wyruszenia na szlak pielgrzymki. Zapraszają do uczestnictwa w celu odnowy duchowej.

Informacje oraz zapisy są dostępne pod numerem telefonu 606 858 732.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krysti
Krysti
25 dni temu

Grzebsk. A nie Grzebsko. Kto wymyślił te o?