Wkrótce rusza rozbudowa ul. Świerczewo w Przasnyszu. Znamy zakres prac

14 marca 2022 roku samorząd miejski podpisał umowę na rozbudowę ulicy Świerczewo.

 

Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym  jest firma BRUKTIM Usługi Budowlano-Projektowe Sylwester Barański z Ostrołęcki. Jak informuje wydział inwestycji w Urzędzie Miasta w Przasnyszu, prace rozpoczną się pod koniec kwietnia 2022 r. i potrwają do końca 2022 roku.

– Zamówienie swym zakresem obejmuje budowę nowej nawierzchni jezdni, obustronnego chodnika, wyniesionego przejścia dla pieszych w technologii brukowanej kostki betonowej z punktowymi najezdniowymi aktywnymi solarnymi elementami odblaskowymi wpuszczonymi w jezdnię, montaż barier chodnikowych przed wejściami do przedszkola oraz przychodni zdrowia z odpowiednim doświetleniem i oznakowaniem całej ulicy Świerczewo zagwarantuje bezpieczeństwo dla pieszych rowerzystów oraz pojazdów – czytamy w odpowiedzi przesłanej przez Urząd Miasta w Przasnyszu.

 

– Planowane zmiany przewidziane w opracowaniu  projektowym oraz projekcie stałej organizacji ruchu, wprowadzają kompleksowe rozwiązania techniczne, dzięki którym poprzez m in. zmianę szerokości jezdni i chodników, wybudowanie zatok postojowych oraz oświetlenia unikamy wypadkowości i usprawniamy ruch dla pojazdów, pieszych i rowerzystów. Nowa nawierzchnia asfaltowa, odpowiednie oznakowanie poziome oraz oświetlenie ustabilizuje natężenie ruchu pojazdów w ulicy Świerczewo co spowoduje wzrost przepustowości a tym samym wpłynie na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego – dodaje UM.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
8 miesięcy temu

To były tam jakieś wypadki?

Erodisco
Erodisco
8 miesięcy temu
Reply to  Konowal

Nawet śmiertelne mało wiesz

Xyxy
Xyxy
8 miesięcy temu

Pracę będą trwaly 8 miesięcy? Dobrze wyczytałam z tekstu czy to jakis błąd? 😲