Wkrótce nowa szczepionka na Covid – 19. Będzie wytwarzana również w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do Polski trafi nowa szczepionka, która ma pomóc przeciwdziałać zachorowaniu na Covid-19.

 

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował w tym tygodniu, że Polska dołączyła do przetargu na szczepionki firmy Novavax. Będzie to piąta szczepionka w kraju, która ma pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Do tej chwili mogliśmy się szczepić preparatem Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Do Polski ma dotrzeć ponad 3 mln dawek szczepionki w dwóch transzach. Jak się okazuje, nowa szczepionka będzie produkowana w trzech krajach, w tym także w Polsce, a jej wytwórcą będzie firma Mabion.

 

W poniedziałek, 20 grudnia, Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła przyznanie warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu szczepionki Novavax Covid-19. Będzie się nazywać Nuvaxovid i szczepić się nią będą mogły osoby w wieku od 18 lat.

Nie jest jeszcze znany dokładny termin, kiedy preparat trafi do Polski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 rok temu

Money.pl ” Granty na polskie badania nad technologią mRNA otrzymały firmy, które nigdy nie prowadziły badań w tym kierunku – informuje w środę „Gazeta Wyborcza”. Dziennik ocenia, że Agencja Badań Medycznych zmarnowała ponad 300 mln złotych. Firmy w odpowiedzi na pytania money.pl bronią się, m.in. wskazując na regulamin konkursu…Agencja Badań Medycznych w kwietniu 2021 roku ogłosiła konkurs, którego budżet sięgał 300 mln złotych. Miał on wyłonić firmy, które stworzą bazę na potrzeby uruchomienia produkcji szczepionki mRNA przeciw COVID-19 w Polsce. Przedsiębiorstwa miały za zadanie opracować i doprowadzić do co najmniej pierwszej fazy badań klinicznych projektu – pisze „Gazeta Wyborcza”. Według dziennika w kraju jest tylko jedna firma,… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  nie

Będą siedzieć. To już jasne. Gdy znowu będziemy żyć w wolnym kraju więzienia zapełnią się tymi złodziejami.

Bartek
Bartek
1 rok temu

Już kraj wolny. Były 2 dawki a nawet 3 i już wszyscy wrócili do normalnosci. A kto jeszcze nie wrócił, może od kwietnia wziąść nowa normalność w ramię.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 rok temu

Buahhaaaaaa będą siedzieć, Panie Marku naiwny jesteś oj jesteś, za kamienice w Warszawie też wszyscy siedzą co nielegalnie je odzyskiwali.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu
Reply to  nie

novavax to nie jest szczepionka mrna

dziwne
dziwne
1 rok temu

Pozwolę sobie na delikatnie wywrotowy komentarz o teorii spiskowej. Generalnie jest tak, iż znaczna część społeczeństwa (antyszczepionkowcy) uważają, że A: pandemii nie ma, wirus nie istnieje. B: za wszystkim stoją koncerny farmaceutyczne, dorabiają się na szczepionce. Zagwostka. Kto produkuje szczepionkę ? 4 firmy i jak wiadomo zostaje dopuszczona 5 firma, mamy zatem 5 zatwierdzonych szczepionek. Są one produkowane przez konkretne firmy, posiadają one patent ( nie odsprzedają go), są jedynymi wytwórcami i sprzedawcami szczepionki, mają własne fabryki. Zatem te 4 firmy sprzedają szczepionki za setki milionów euro. Koncerny farmaceutyczne mają z tego zero euro. I nagle następuje ogromny wybuch samoświadomości… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
1 rok temu
Reply to  dziwne

Następny dla którego antyszczepionkowoec to osoba która kie chxe eksperymentować. Za nazywanie bezpodstawnie kogoś tak możesz zabulić spore odszkodowanie. Powtarzanie ma tu z TV może zaszkodzic

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Bartek

A co nazywasz eksperymentem? Szczepionkę mRNA znaną od 30 lat?

dziwne
dziwne
1 rok temu
Reply to  Bartek

Trwają badania w leczeniu Amantadyną wirusa Covid. W tym momencie leczenie lekiem, który jest stosowany w innych chorobach, nie znamy dalekosiężnych skutków stosowania tego leku przy zakażeniu Covid ( to jeden z zarzutów do szczepienia, co będzie za kilka lat), dawkowanie Ci co się leczą w domu amantadyną, też dawkują se wedle uznania, jakie będą tego skutki za kilka lat. To eksperyment medyczny, nic więcej. Szczepionka to eksperyment medyczny – ilość dawek plus skutki za kilka lat. Amantadyna to eksperyment medyczny – ilość dawek plus skutki za kilka lat. Szczepionka – spisek farmaceutyczny, zarabiają miliony. Amatadyna – produkowana przez wielkie… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
1 rok temu

No proszę. A jednak nowy rok nowe dawki, nowe wytyczne żeby omikrona więcej wykrywać. A mieliście przyjąć 2 dawki i wrócić do normalności…To teraz się zacznie testowanie w domu wszystkich osób mieszkających z zakażonym, testowanie osob zmarłych w domach bez z względu an to na co umarli-tak tak będą waszych zmarłych testować i będzie Omicrona plaga wśród umarłych. Niedlugo coraz więcej zgodnie na chorobę „nagle” nie związana z zastrzykami. Tak się właśnie zarządza pandemia.