Wkrótce nowa szczepionka na Covid – 19. Będzie wytwarzana również w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do Polski trafi nowa szczepionka, która ma pomóc przeciwdziałać zachorowaniu na Covid-19.

 

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował w tym tygodniu, że Polska dołączyła do przetargu na szczepionki firmy Novavax. Będzie to piąta szczepionka w kraju, która ma pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

Do tej chwili mogliśmy się szczepić preparatem Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Do Polski ma dotrzeć ponad 3 mln dawek szczepionki w dwóch transzach. Jak się okazuje, nowa szczepionka będzie produkowana w trzech krajach, w tym także w Polsce, a jej wytwórcą będzie firma Mabion.

 

W poniedziałek, 20 grudnia, Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła przyznanie warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu szczepionki Novavax Covid-19. Będzie się nazywać Nuvaxovid i szczepić się nią będą mogły osoby w wieku od 18 lat.

Nie jest jeszcze znany dokładny termin, kiedy preparat trafi do Polski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 rok temu

Money.pl ” Granty na polskie badania nad technologią mRNA otrzymały firmy, które nigdy nie prowadziły badań w tym kierunku – informuje w środę „Gazeta Wyborcza”. Dziennik ocenia, że Agencja Badań Medycznych zmarnowała ponad 300 mln złotych. Firmy w odpowiedzi na pytania money.pl bronią się, m.in. wskazując na regulamin konkursu…Agencja Badań Medycznych w kwietniu 2021 roku ogłosiła konkurs, którego budżet sięgał 300 mln złotych. Miał on wyłonić firmy, które stworzą bazę na potrzeby uruchomienia produkcji szczepionki mRNA przeciw COVID-19 w Polsce. Przedsiębiorstwa miały za zadanie opracować i doprowadzić do co najmniej pierwszej fazy badań klinicznych projektu – pisze „Gazeta Wyborcza”. Według dziennika w kraju jest tylko jedna firma,… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  nie

Będą siedzieć. To już jasne. Gdy znowu będziemy żyć w wolnym kraju więzienia zapełnią się tymi złodziejami.

Bartek
Bartek
1 rok temu

Już kraj wolny. Były 2 dawki a nawet 3 i już wszyscy wrócili do normalnosci. A kto jeszcze nie wrócił, może od kwietnia wziąść nowa normalność w ramię.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 rok temu

Buahhaaaaaa będą siedzieć, Panie Marku naiwny jesteś oj jesteś, za kamienice w Warszawie też wszyscy siedzą co nielegalnie je odzyskiwali.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu
Reply to  nie

novavax to nie jest szczepionka mrna

dziwne
dziwne
1 rok temu

Pozwolę sobie na delikatnie wywrotowy komentarz o teorii spiskowej. Generalnie jest tak, iż znaczna część społeczeństwa (antyszczepionkowcy) uważają, że A: pandemii nie ma, wirus nie istnieje. B: za wszystkim stoją koncerny farmaceutyczne, dorabiają się na szczepionce. Zagwostka. Kto produkuje szczepionkę ? 4 firmy i jak wiadomo zostaje dopuszczona 5 firma, mamy zatem 5 zatwierdzonych szczepionek. Są one produkowane przez konkretne firmy, posiadają one patent ( nie odsprzedają go), są jedynymi wytwórcami i sprzedawcami szczepionki, mają własne fabryki. Zatem te 4 firmy sprzedają szczepionki za setki milionów euro. Koncerny farmaceutyczne mają z tego zero euro. I nagle następuje ogromny wybuch samoświadomości… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
1 rok temu
Reply to  dziwne

Następny dla którego antyszczepionkowoec to osoba która kie chxe eksperymentować. Za nazywanie bezpodstawnie kogoś tak możesz zabulić spore odszkodowanie. Powtarzanie ma tu z TV może zaszkodzic

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Bartek

A co nazywasz eksperymentem? Szczepionkę mRNA znaną od 30 lat?

dziwne
dziwne
1 rok temu
Reply to  Bartek

Trwają badania w leczeniu Amantadyną wirusa Covid. W tym momencie leczenie lekiem, który jest stosowany w innych chorobach, nie znamy dalekosiężnych skutków stosowania tego leku przy zakażeniu Covid ( to jeden z zarzutów do szczepienia, co będzie za kilka lat), dawkowanie Ci co się leczą w domu amantadyną, też dawkują se wedle uznania, jakie będą tego skutki za kilka lat. To eksperyment medyczny, nic więcej. Szczepionka to eksperyment medyczny – ilość dawek plus skutki za kilka lat. Amantadyna to eksperyment medyczny – ilość dawek plus skutki za kilka lat. Szczepionka – spisek farmaceutyczny, zarabiają miliony. Amatadyna – produkowana przez wielkie… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
1 rok temu

No proszę. A jednak nowy rok nowe dawki, nowe wytyczne żeby omikrona więcej wykrywać. A mieliście przyjąć 2 dawki i wrócić do normalności…To teraz się zacznie testowanie w domu wszystkich osób mieszkających z zakażonym, testowanie osob zmarłych w domach bez z względu an to na co umarli-tak tak będą waszych zmarłych testować i będzie Omicrona plaga wśród umarłych. Niedlugo coraz więcej zgodnie na chorobę „nagle” nie związana z zastrzykami. Tak się właśnie zarządza pandemia.