Wjechał na „siódemkę” wprost pod ciężarówkę. Miał ponad 1,7 promila alkoholu

Tuż przed weekendem, na drodze krajowej nr 7 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy kierowca opla wyjechał na krajową siódemkę, wprost pod jadącą w kierunku Warszawy, ciężarową Scanię. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W organizmie miał ponad 1,7 promila alkoholu.

 

– Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu tego zdarzenia, kierujący oplem 47 – letni mławianin wjechał na drogę krajową, nie ustępując pierwszeństwa ciężarowej Scanii, jadącej w kierunku Warszawy. TIR-em kierował 59 – letni mieszkaniec pow. mławskiego. Był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Ranny kierowca opla został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W organizmie miał ponad 1,7 promila alkoholu – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowca opla został już ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi. Stracił prawo jazdy.

 

Policjanci apelują o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych za kierownicą. „Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może zapobiec tragedii”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments