WIZYTA WICEMINISTRA W KENie

W  LO KEN co roku organizowany jest przez panią Małgorzatę Bobrowską – Ostaszewską, nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie, Dzień Samorządności.

Z tej okazji zapraszani są przedstawiciele władz samorządowych i rządowych w celu zapoznania naszych uczniów z zasadami ustrojowymi  państwa, przybliżają oni  młodzieży pewne funkcje publiczne. Dla przypomnienia:  szkołę w marcu 2014 r. odwiedził Senator RP – pan Jan Maria Jackowski, w ubiegłym roku poseł na Sejm RP – pan Robert Kołakowski , zaś w piątek 4 marca 2016 r. odbyło się spotkanie z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi  – panem Rafałem Romanowskim, powołanym na to stanowisko w listopadzie 2015 roku. Warto zaznaczyć, iż pan Wiceminister pochodzi z regionu nam bliskiego, a mianowicie z Szulmierza w gminie Regimin, obecnie  mieszka w Makowie Mazowieckim.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie trzech klas humanistycznych. Pan wiceminister przedstawił młodzieży m. in. Rolę,  jaką odgrywa nasz rząd w ustroju państwa polskiego oraz specyfikę działania ministerstwa rolnictwa, ciekawie opowiadał o  pracy w ministerstwie. Po wysłuchaniu wykładu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z której to chętnie skorzystali. Podczas spotkania został również przeprowadzony przez pana Romanowskiego krótki quiz. Jego zwycięzcami zostali przedstawiciele klasy II B – Paulina Szałankiewicz oraz Bartosz Popsuj, którzy (oprócz nagrody rzeczowej) wygrali dzień spędzony w pracy z panem Wiceministrem Romanowskim, co może okazać się dla zwycięzców niezapomnianą przygodą.

opracowała: Małgorzata Bobrowska – Ostaszewska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments