Wizyta studyjna litewskiej delegacji w Przasnyszu, Krasnem i Opinogórze

Delegacja z Litwy odwiedziła Przasnysz, Krasne i Opinogórę. Wizyta była związana z realizacją przez LGD „Północne Mazowsze” projektu „Z historią w tle” – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”.

 

W dniach od 30 do 31 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem brała udział w wizycie studyjnej litewskiej delegacji z Janavy, która została zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania „Północne Mazowsze” w ramach projektu „Z historią w tle” – wzmocnienie kapitału turystycznego partnerskich LGD z Litwy i Polski”.

– Dzień pierwszy to między innymi spotkanie historyków z naszego i litewskiego obszaru. Naszą bibliotekę reprezentował Dariusz Załuski i Renata Żmijewska. Dzień drugi to objazd przez Przasnysz, Krasne i Opinogórę – relacjonuje biblioteka.

 

W trakcie wizyty w Krasnem grupa miała okazję zobaczyć Muzeum Rodu Krasińskich oraz posłuchać opowieści o rodzie Krasińskich. Kolejnym punktem wycieczki był kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

– Na koniec wizyty delegacja została zaproszona przez Michała Szczepańskiego, wójta gminy na słodki poczęstunek i podsumowanie spotkania w Krasnem – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments