fot. GCI
Wizyta olimpijki i strażaków w SP Czernice Borowe w ramach akcji „Bezpiecznie z Mazowszem”
Szkołę Podstawową im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odwiedzili pracownicy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wraz z olimpijską wioślarką Sylwią Kocerką. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Bezpiecznie z Mazowszem.
Olimpijka i strażacy o bezpieczeństwie
Podczas wizyty Sylwia Kocerka opowiedziała uczniom o swojej karierze sportowej, treningach i medalowych sukcesach.
Wskazała, że osiągnięcia są efektem marzeń, determinacji i ciężkiej pracy.
W wydarzeniu wziął udział także prezes OSP w Rostkowie i przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe, Włodzimierz Stolarczyk.
– Opowiedział o pracy strażaków, ich codziennej gotowości do niesienia pomocy i o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo w każdej sytuacji – wyjaśnia Gminne Centrum Informacji w Czernicach Borowych.
Aktywne zajęcia i pokaz alkogogli
Uczniowie mieli okazję skorzystać z przygotowanych atrakcji, takich jak alkogogle, nauka pierwszej pomocy, tor przeszkód dla kierujących hulajnogami oraz konkursy z nagrodami za aktywność.
– Wielkie zainteresowanie i aplauz radości wzbudził wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Marek Brzeziński, który w alkogoglach próbował pokonać tor przeszkód. Przyznał, że zadanie było bardzo trudne i potwierdziło, jak bardzo alkohol zaburza wzrok i umiejętność zachowania równowagi – dodaje centrum.

mat
