Wizyta Misjonarza z Afryki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu.

We wtorek, 19 marca 2019 r., Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu odwiedził o. Marek, misjonarz ze Zgromadzenia Słowa Bożego Misjonarzy Werbistów. Zakonnik w bardzo interesujący sposób opowiedział uczniom o swoim pobycie, troskach dnia codziennego, o życiu mieszkańców i swojej pracy w Zambii i Kongo.

Podczas spotkania o. Marek przybliżył uczniom pracę misjonarza na Czarnym Lądzie, próbował uwrażliwić uczestników spotkania na potrzeby, z jakimi boryka się Afryka, szczególnie na problem głodu i ubóstwa. Życie w kraju, gdzie umiejętność przeżycia w dżungli jest kluczowa, a walka z biedą i niedożywieniem jest podstawowym zadaniem. Życie i praca w tak gorącym klimacie naraża ludzi na choroby zakaźne jakie jak: bilharcjoza, ameba, śpiączka, czy ślepota rzeczna. Ale najczęściej, systematycznie nęka ich malaria, którą gość przeszedł kilka razy.

Podczas rozmowy z uczniami misjonarz zaznaczył również jak ważna jest dbałość o rodzinę, poważanie dla starszych, współpraca między pokoleniami czy szacunek dla zmarłych – wartości te, tak bliskie każdemu chrześcijaninowi, to fundamenty również afrykańskiej egzystencji. Było to bardzo insertujące spotkanie, które na długo zostanie w pamięci młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie.

Źródło WSJO
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments