Wirtualny finał międzynarodowego projektu Erasmus plus “Smitten Kitchen” w przasnyskiej „Jedynce”

Od października 2018 r. uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu realizowali międzynarodowy projekt wspólnie ze szkołami partnerskim w Chorwacji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

 

Ostatnie dwa spotkania międzynarodowe zaplanowane w Chorwacji oraz Anglii z powodu pandemii COVID-19 zostały przeprowadzone wirtualnie. Uczniowie poznali się oglądając autoprezentacje oraz prezentacje o krajach, miastach i szkołach partnerskich w aspekcie kulinariów.

Wszyscy partnerzy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu zasobów narzędzi cyfrowych dzieląc się swoimi przemyśleniami i pomysłami na tablicy wirtualnej.

– Choć wiele atrakcji ominęło uczestników projektu z powodu konieczności odwołania mobilności, odnieśli oni jednak korzyści na wielu poziomach. Rozwinęli kompetencje językowe a także poszerzyli swoją wiedzę na temat TIK w praktyce dydaktycznej, a współpracując z europejskimi kolegami, zdobyli doświadczenie w zakresie kultury i sztuki kulinarnej, rozwoju tolerancji i wzmacniania poczucia bycia częścią wspólnego dziedzictwa europejskiego – informuje szkoła.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments