„Wiosna na talerzu” – rozstrzygnięto szkolny konkurs w Czernicach Borowych

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych przystąpili do konkursu kulinarnego. Najlepszym wręczono nagrody.

 

W miniony poniedziałek, 21 marca w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odbył się konkurs kulinarny pod nazwą „Wiosna na talerzu” w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Był on skierowany do  uczniów z klas I-III.

– Jego celem było zachęcanie dzieci oraz rodziców do urozmaicania jadłospisu oraz zdrowego odżywiania i rozbudzania przez zabawę pasji kulinarnych u dzieci. Aby wziąć udział w konkursie uczniowie musieli przygotować i przynieść do szkoły jedną kanapkę, sałatkę lub przekąskę owocową lub warzywną używając jadalnych składników – informuje szkoła.

 

W jury zasiadała Małgorzata Góralczyk, dyrektor szkoły, Lidia Strusińska oraz Barbara Łukasiak. Na konkurs wpłynęło ponad trzydzieści prac Ocenie podlegały pomysłowość i oryginalność pracy, estetyka wykonania, a także dobór produktów. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki. Najlepszym wręczono nagrody oraz dyplomy.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Mamy nadzieję, że zasady zdrowego odżywiania i aktywny tryb życia na długo zagoszczą w domach wszystkich uczniów – dodaje szkoła.

 

W kategorii „Smaczna i zdrowa kanapka”:

  • I miejsce – Maria Rogalska
  • II miejsce – Amelia Czarnecka
  • III miejsce – Mateusz Zembrzuski
  • Wyróżnienie – Mikołaj Żbikowski

 

W kategorii „Zdrowa i kolorowa sałatka owocowo-warzywna, przekąska owocowo-warzywna”:

  • I miejsce – Anna Zalewska
  • II miejsce – Igor Kozłowski
  • III miejsce – Maja Żbikowska
  • Wyróżnienie – Agata Wójcicka

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanek
Przasnyszanek
1 rok temu

Ale się rodzice postarali!

Zainteresowany
Zainteresowany
1 rok temu

Jak zwykle córka pani nauczycielki pierwsze miejsce jak by innych dzieci w tej szkole nie było