Wilki w naszym regionie [Foto i Wideo]

Doniesienia na temat obecności wilków w powiecie przasnyskim nie są niczym nowym. Już w ubiegłym roku ponad wszelką wątpliwość udowodniono ich obecność w gminie Chorzele. Słyszeliśmy także doniesienia o watasze tych pięknych zwierząt przebywającej na terenie gminy Krzynowłoga Mała, a ich wycie słyszano m.in. w lasach w sąsiedztwie Moraw Wielkich. Co innego jednak słyszeć, a co innego zobaczyć.

 

Tę ostatnią możliwość zyskaliśmy dzięki fotografowi z zamiłowania, który wyspecjalizował się w artystycznych zdjęciach rzeki Orzyc, które służą za reklamę piękna naszego regionu w całej Polsce. Warto je zobaczyć na facebookowym profilu: „Kocham Orzyc”.

Mowa o Macieju Jóźwiaku, który zakosztował ostatnio w bezkrwawej formie zwierzęcych łowów, rozszerzając klasyczną fotografię przyrodniczo – krajobrazową o zdjęcia dzikich zwierząt. Udaje się je uchwycić w naturalnym środowisku za sprawą tzw. fotopułapek, dzięki którym na profilu fotografa mieliśmy już okazję obcować z wieloma przedstawicielami rodzimej fauny.

Przed kilkoma dniami do tego grona dołączyły wilki uchwycone na terenie powiatu makowskiego. W związku z faktem, iż w Polsce przeciętna powierzchnia obszaru zajmowanego przez watahę na obszarach nizinnych wynosi 200 – 350 km, a wilki są niezwykle terytorialnymi i rodzinnymi zwierzętami, możemy z przypuszczeniem graniczącym z pewnością powiedzieć, że uchwycone osobniki żerują także u nas. 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
1 rok temu

jakis wychudzony . chyba nie ma za bardzo co jesc w naszych lasach

Działkowiec
Działkowiec
1 rok temu
odpowiada  booster

Nie wychudzony, tylko młody 😉

Syl
Syl
1 rok temu

Widziałam ok miesiąc temu na trasie jednorozec szla

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu
odpowiada  Syl

Potwierdzam. Lipa łąki w kierunku Krępy 2 szt widziałam.

miko
miko
1 rok temu

Daję góra 5-8 lat i zaczną się duże problemy ze szkodami.