Wilk wpadł we wnyki. Policja poszukuje kłusownika

W lesie, w pobliżu Adamowa (powiat mławski) odnaleziono rannego wilka. Zwierzę wpadło w zastawione przez kłusownika wnyki. Na miejscu interweniowali policjanci oraz pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wilk trafił do ośrodka rehabilitacji dla dzikich zwierząt.

 

Zwierzę doznało głębokich ran na skutek zaciskających się metalowych wnyków.

– Na miejsce wezwano pracowników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Siedlcach. Wilk, na czas oswobodzenia z wnyków został uśpiony, a następnie przeniesiony do skrzyni transportowej. Ranne zwierzę zostało przewiezione do ośrodka rehabilitacji w Bielsku Białej. Jak określił specjalista z RDOŚ, wilk ma około dwóch lat. Po wyleczeniu zwierzę wróci do lasu – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

 

Wilk to gatunek chroniony na terenie całej Polski. Kłusownicy zastawiając wnyki wyrządzają ogromne szkody. Dla zwierząt, to najczęściej śmiertelna pułapka. Bez pomocy człowieka nie są w stanie się z niej wyswobodzić.

– Policja ustala wszelkie okoliczności tego zdarzenia i dąży do ustalenia sprawcy, który zastawił wnyki. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie, zakładanie urządzeń, przeznaczonych do chwytania lub zabijania zwierząt  jest przestępstwem za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

 

 

red

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 dni temu

Dobrze że wezma się za to