„Wigilijna” kradzież paliwa i ucieczka przed policją. 33 – latek odpowie przed sądem

Policja zatrzymała 33 – letniego kierowcę audi, który ukradł paliwo i nie zatrzymał się do kontroli. Odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 grudnia.

– 33 – letni mieszkaniec powiatu płońskiego zatankował audi na stacji paliw w Glinojecku i nie płacąc za paliwo odjechał w kierunku Ciechanowa drogą DK-60. Mundurowi z ciechanowskiej policji zauważyli wskazany pojazd na ul. Płockiej. Wtedy zaczęli pościg za pojazdem, którego kierujący uciekał w kierunku Regimina – informuje kom. Jolanta Bym.

W związku z opadami śniegu i śliską nawierzchnią warunki na drodze były trudne. Policjanci z zachowaniem wszelkich środków ostrożności próbowali zatrzymać kierującego.

 

– Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych, łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dopiero w miejscowości Zeńbok zjechał na drogę gruntową, zatrzymał pojazd i dalej uciekał pieszo. Po krótkim pościgu 33 – letni mężczyzna był już w rękach policjantów – dodaje.

Badanie wykazało, że mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz odpowie przed sądem.

Policjanci informują, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoką nawiązką.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments