Więźniowie uszyli maseczki dla mieszkańców Przasnysza.

9 grudnia 2020 roku w imieniu Dyrektora Zakładu Karnego w Płocku płk. Andrzeja Ferenieca, Zastępca Dyrektora ppłk Cezary Aftański dokonał przekazania 2000 szt. maseczek ochronnych na rzecz Miasta Przasnysz. Maseczki zostały nieodpłatnie uszyte przez osoby pozbawione wolności odbywające karę w Zakładzie Karnym w Płocku.

 

Akcja szycia maseczek przez skazanych odbywała się w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej wspólnie z Ministerstwem Sprawiedliwości pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga” i miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobistego w związku z wystąpieniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. Ponadto osadzonym została dana możliwość budowania poczucia wspólnoty, aktywnego udziału w pomocy dla osób potrzebujących.

 

– Każda ilość środków ochrony osobistej przekazana w geście dobrej, woli stanowi przejaw bezinteresownej pomocy i przyczynia się do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dziękujemy za wsparcie na rzecz naszych mieszkańców – komentuje urząd miasta Przasnysza.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments