Wieniec z gminy Przasnysz na Dożynkach Prezydenckich

Miniona niedziela, 17 września, będzie szczególnie pamiętana w historii naszej gminy. Tego dnia, podczas Dożynek Prezydenckich w Spale, całe województwo mazowieckie reprezentowała praca wykonana przez mieszkankę naszej gminy, panią Urszulę Burską.

Co roku głowa naszego państwa spotyka się z reprezentantami wszystkich województw podczas dożynek prezydenckich organizowanych w Spale. Nie inaczej było w tym roku. W połowie września w centrum Polski z udziałem Andrzeja Dudy odbyły się kolejne dożynki, na które zaproszono delegacje z całego kraju. W tym zaszczytnym gronie znalazł się także wieniec mazowieckich – przygotowany przez mieszkankę Bogateo, Urszulę Burską. Wieniec ten został przygotowany na niedawne dożynki diecezjalne i wojewódzkie, które świętowano w Sierakowie 27 sierpnia.

Praca wykonana przez panią Urszulę miała ponad dwa metry wysokości; została wykonana ze starannie dobranej kompozycji z czterech rodzajów zbóż, nasion i ziół. Na samej górze umieszczono orła bez korony oraz napis „Mazowsze serce Polski” – symbol województwa mazowieckiego. W środku znajdowała się postać Jezusa, którą okalała piękna kopuła. Na wieńcu znalazły się jeszcze napisy: „Jezu ufam Tobie” oraz „Boże błogosław Polsce”.

Wieniec na tyle zainteresował Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, że ten chętnie dał się przy nim sfotografować, razem z członkami mazowieckiej delegacji. Tym bardziej więc możemy odczuwać dumę, że reprezentowaliśmy największe województwo Polski na uroczystości o takiej randze.

Poniżej przedstawiamy dwa zdjęcia pochodzące z galerii tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments