Wiemy kto będzie zarządzał Edukacyjnym Inkubatorem Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym. Będą szkolenia, konferencje i nowe przedsiębiorstwa

Powiat Przasnyski przeprowadził przetarg nieograniczony na wyłonienie operatora zarządzającego Edukacyjnym Inkubatorem Przedsiębiorczości. W postępowaniu ofertę złożyła Uczelnia Lingwistyczno – Techniczna w Przasnyszu.

 

– Oferta uczelni zarówno pod względem merytorycznym jak i formalnym spełniła wymogi opisane w dokumentacji przetargowej i w konsekwencji została wybrana jako oferta najkorzystniejsza – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Zadaniem operatora będzie zarządzanie Edukacyjnym Inkubatorem Przedsiębiorczości, w tym przede wszystkim prowadzenie działalności mającej na celu promowanie rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej i społecznej.

 

– Działalność prowadzona przez Operatora musi być zgodna z przeznaczeniem i funkcją Inkubatora, a także celami projektu określonymi we wniosku o dofinansowanie. Z tytułu administrowania Inkubatorem Operator będzie otrzymywał od Powiatu wynagrodzenie, zgodnie ze złożoną przez siebie ofertą, czyli 4,48 mln zł za 48 miesięcy obowiązywania umowy – czytamy.

O plany związane z budynkiem zapytaliśmy rektora Uczelni Lingwistyczno – Technicznej dr Elżbietę Sternal.

– Podstawowym wymogiem projektu jest utworzenie 9 działalności gospodarczych na terenie gminy Chorzele. Osoby zainteresowane zakładaniem firm mogą prowadzić różne rodzaje działalności.W inkubatorze otrzymają fachową wiedzę z zakresu założenia i prowadzenia firmy, ponieważ będziemy chcieli, by firmy mogły się utrzymać przez minimum 4 lata – mówi nam Elżbieta Sternal i zapewnia, że uczelnia oprócz wymogów formalnych będzie starała się realizować różne inne pomysły związane z edukacją i nie tylko.

– Jesteśmy zainteresowani organizacją różnego rodzaju konferencji, szkoleń. Będziemy również kształcić studentów z Polski i zza granicy. Budynek, który udostępnia nam Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, jest bardzo nowoczesny dlatego warto, by jego potencjał został pożytecznie wykorzystany – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

„Podstawowym wymogiem projektu jest utworzenie 9 działalności gospodarczych na terenie gminy Chorzele”

Budynek za grube miliony, teraz prawie 100 tysięcy miesięcznie przez 4 lata dla Uczelni, a oczekiwany efekt to założenie i utrzymanie 9 firm? A więc w teorii jednoosobowych działalności typu krawcowa czy hydraulik? Firmy mają dostać fachowe wsparcie? Za takie pieniądze???

Czy tylko mi wydaje się, że kogoś tu poniosła fantazja? Chyba że ja coś rozumiem, niech mnie ktoś oświeci. Jak ma być normalnie, skoro tu dzieją się takie rzeczy? I dlaczego tylko firmy z gminy Chorzele?? Przecież to inwestycja Powiatu.

Ern
Ern
2 lat temu

Odpowiadam: w gminie Chorzele, bo autorem projektu był Zenon Poprzedni. Poniosła go fantazja faktycznie. Najpierw kupił ten budynek od swojej żony (powiat kupił od gminy) a później pozyskał na niego wielkie pieniądze, żeby teraz przez cztery lata drugie tyle w to bez sensu topić. Ktoś pewnie zrobił lub zrobi na tym biznes

Elf
Elf
2 lat temu
Reply to  Ern

Aleś ty głupia

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Elf

To może Ty mi wyjaśnisz, o co tu chodzi. Bo ja nie ogarniam. Pani Sternal bierze stówkę miesięcznie za opiekę nad dziewięcioma firmami.
Do tego dostaje do dyspozycji budynek. I rozumiem, że budynek będzie utrzymywał Powiat? Przecież samego podatku od nieruchomości za to cudo będzie kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Podatku, który trafi do… Gminy Chorzele.

Przecież to jest jakiś cyrk na kółkach i robienie idiotów z przasnyskich podatników.

imie
imie
2 lat temu

to jest naprawde dramat. najpierw inwestycja za miliony w srodku niczego, a teraz utrzymanie po to zeby powstało kilka działalnosci gospodarczych. tego nawet nie chce sie komentować, to chyba jest żart jakis, albo najprawde zyjemy w matrixie. te barany wydaja nasze podatnikow pieniadze jak chcą, na głupoty, i smieja sie z nas co miesiac, kasując kolejną pensję. dramat. po prostu dramat.

Szaryczlowiek
Szaryczlowiek
2 lat temu

haha rękę myje ręka… czemuż nie dziwi w tym przypadku obecność Pani S

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  Szaryczlowiek

NIESTETY MNIE TEŻ

Emil
Emil
2 lat temu
Reply to  Szaryczlowiek

Ja miałem tą Panią za wzór wszelkich cnót a tu jebut, takie rozczarowanie. „Dobry krok w dobry interes”.

Waldemar
Waldemar
2 lat temu

Moim zdaniem w tym inkubatorze to nic się nie wykluje. Należy chyba poszukać innego przeznaczenia dla tego obiektu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Waldemar

Wyklują się Kolego, wyklują. Pieniążki… Prawie 100.000 co miesiąc…

OSTRA
OSTRA
2 lat temu

OTÓŻ TO…..

Beti
Beti
2 lat temu

Dajcie szansę się wykazać Pani Sternal. A wy tylko krytykujecie. Dopiero ogłoszono wynik przetargu. Patrząc na inwestycje wcześniejsze, udało Jej się założyć szkołę, która działa od kilkunastu lat. Nie od razu może będą efekty, jak to w biznesie, ale wierzę, że z czasem będą.

Jamal
Jamal
2 lat temu
Reply to  Beti

Te wszystkie firmy razem wzięte jeśli powstaną to nie będą miały takiego przychodu co koszty obsługi tego obiektu. To jest dramat. Ale jeśli aktualny starosta by tego nie zrobił to były starosta by narzekał, może nawet naskarżył do marszałka jak niweczone są jego działania.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Beti

Przetargu? A to jakiś przetarg był?

sylwia
sylwia
2 lat temu

Były nawet dwa.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  sylwia

Ok, dzięki za info.

OSTRA
OSTRA
2 lat temu

WYMOGI FAKTYCZNIE KARKOŁOMNE,😄😄😄
9 DZIAŁALNOŚCI JESZCZE SFINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH …. ŚMIECH NA SALI I ZA 100 TYS. MIESIĘCZNE
PANI STERNAL BĘDZIE TE DZIEWIĘĆ FIRM „FACHOWO WSPOMAGAC”…. CHYBA NIK POWINIEN TO „WIELKIE PRZEDSIĘWZIĘCIE NASZYCH WŁODARZY SPRAWDZIĆ…!!!!

wwwew
wwwew
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Wam powinni te puste i ograniczone głowy sprawdzić. Jak rząd przeżera setki milionów na głupoty to jest dobrze i nic nie szkodzi, a to też nasze podatki. Tu pojawiła się realna szansa stworzenia czegoś dla ludzi, bo szkoła nie ma za zadania tylko i wyłącznie stworzenia 9 firm ale także nauczanie, kursy, szkolenia, a kto wie może nawet nauczanie wyższe. Rodzi to duże możliwość rozwoju na tamtejszym terenie. Za bzdety typu CPK płacicie dziesiątkami milionów, a tu na naukę, obsługę budynku służącemu każdemu kto będzie chcieć cokolwiek pożytecznego zrobić oraz zatrudnienie szkoda 4 milionów na 4 lata???…Żałosne. Wiadomo przecież, że… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  wwwew

Aha. Czuli jak Sasin jest w stanie przepier**lić 70 baniek na niby wybory, to nie mamy Cię co czepiać o jakieś głupie cztery, tak?

Z konkretów to wiemy, ze ma powstać 9 firm. Piszesz o szkoleniach i edukacji. Może jakieś konkrety podasz? Czy wszystko odbywa się na zasadzie „dajcie nam stówkę miesięcznie, a my może coś kiedyś zrobimy”.

Jurek
Jurek
2 lat temu

Panie Marku trzeba jeszcze doliczyć te miliony co za wybudowanie tego gmachu zapłacili to się razem ze dwadzieścia uzbiera

jano
jano
2 lat temu

Starosta tzw. pierwszy popełnił błąd inwestując w głuszę gdzie psy dup.mi szczekają a następny powiela ten błąd. Dają budynek w wysokim standardzie, ktoś będzie robił kasę i jeszcze do tego dopłacają. Przecież za taką kasę to się opłaca nawet założyć 9 niby działalności i je fikcyjnie utrzymywać przez 48 miesięcy. Czy z własnymi pieniędzmi włodarze tez by tak postąpili. Dlaczego jeśli wchodzą w grę publiczne czyli nasze pieniądze to postępowanie jest tak nonszalanckie. A może założenie teatru byłoby tańsze i rentowniejsze.

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  jano

Ja tam proponuję te salę koncertową zrobić co pan szczepankowski chciał w Przasnyszu postawić. Szkoła muzyczna. Albo inne kulturalne miejsce na krańcu świata. może Martyna Wojciechowska by przyjechała nakręcić odcinek

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  jano

Bo teatr to jest sam w sobie

michał
michał
2 lat temu

Jak pisowcy nie wiedzą na co wydać kasy to wydają na głupie przedsięwzięcia. Elektrownię w Ostrołęce już rozebrali. Za jakiś czas cudo w Zdziwóju ktoś pewnie kupi i będą wesela, knajpa, albo bezdomni.