Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Młode Orły” szkoliła się z pierwszej pomocy

W ramach programu wychowawczo – profilaktycznego „Przystanek Relacje” harcerze wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy.

 

„Przystanek Relacje” to program wychowawczo – profilaktyczny dla dzieci i młodzieży z podregionu ostrołęckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jego celem jest realizacja działań edukacyjno – wychowawczych, które są ukierunkowane na budowanie relacji międzyludzkich i więzi społecznych zaburzonych przez pandemię koronawirusa. Biorą w nim udział harcerze i zuchy z Hufca ZHP Przasnysz.

W listopadzie, w ramach programu, członkowie Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Młode Orły” wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy.

 

– Była to świetna okazja do przypomnienia sobie tego co już wiemy i poszerzenia wiedzy o nowe zagadnienia. Wiedza teoretyczna przeplatała się z praktycznymi działaniami, a także z dużą dawką śmiechu i niekończącymi się opowieściami o naszych doświadczeniach związanych z pierwszą pomocą – relacjonuje drużyna.

To jednak nie koniec zadań w ramach projektu. Pod koniec listopada Młode Orły wraz z harcerzami 5 KDH Bastion i 1HDR „Sanitas” wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Muzeum Harcerstwa i Starego Miasta oraz zabawa w Domu Zagadek.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments