Wielki Test o Bibliotece – znamy zwycięzców

21 września w bibliotece odbył się Finał Wielkiego Testu o Bibliotece. Wzięło w nim udział czworo finalistów wyłonionych podczas pierwszego etapu online.

 

Nad prawidłowością finału czuwała komisja w składzie:

  • Małgorzata Sobiesiak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu
  • Wanda Zagroba – Kierownik Filii nr 1
  • Iwona Robakowska – bibliotekarz, opiekun działu Regionalnego.

W  ramach II etapu  uczestnicy odpowiadali na 20 pytań jednokrotnego wyboru, które miały na celu wyłonienie zwycięzców. Autorem pytań do testu był Tomasz Gajewski  – historyk, bibliotekarz.

 

Rywalizacja trwała do ostatniego  pytania, zaś ranking zmieniał się w trakcie trwania testu.

 

Zwycięzcy Wielkiego Testu o Przasnyszu:

  1. Magdalena Kostrzewska
  2. Klaudia Włodarska
  3. Leszek Czaplicki
  4. Cezary Miecznikowski

 

– Zawodnicy udzielali odpowiedzi za pomocą tabletów w oparciu o bazę pytań przygotowaną na platformie online. Na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi  uczestnicy mieli 25 sekund od wyświetlenia pytania. Za każdą poprawną odpowiedź finaliści otrzymywali  1 punkt. System liczył także czas, w którym została udzielona odpowiedź. Uczestnicy rozpoczęli  Finał z zerową punktacją. Na ekranie głównym  na bieżąco wyświetlane były poprawne odpowiedzi, a także ranking punktowy zawodników – informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

A jak oceniają poziom testu sami zawodnicy?

– Muszę przyznać, że pierwszy etap był dość trudny. W drugim najwięcej problemów sprawiły mi pytania o oddział biblioteczny dla dzieci i młodzieży. To zapewne z racji, że na co dzień korzystam z wypożyczalni dla dorosłych – mówi nam zwyciężczyni konkursu Magdalena Kostrzewska.

Nagrody wręczyli przedstawiciele komisji.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments