Wielki sukces mieszkańców Przasnysza. Na Zawodziu i Świerczewie popłynie gaz

Jakiś czas temu informowaliśmy o perypetiach mieszkańców ulicy Zawodzie z przyległościami, dotyczących podłączenia do sieci gazowej. Inwestycję pod znakiem zapytania postawiła przebudowa ul. Zawodzie, co groziło tym, że mieszkańcy – pomimo zawarcia umów z PSG – przez kilka następnych lat nie będą mieli dostępu do błękitnego paliwa. Choć szanse były niewielkie, dzięki determinacji wszystkich stron, sieć gazownicza w tym rejonie miasta powstanie do końca br.

 

Miło nam poinformować, że mimo wcześniejszych przeszkód i zakończenia robót ziemnych w ciągu ulicy Zawodzie, sieć gazowa wzdłuż zmodernizowanej ulicy pobiegnie. Przed kilkoma dniami na placu budowy doszło do spotkania naczelnik wydziału inwestycji miejskich Agnieszki Mikołajewskiej, wykonawcy przebudowy ulicy z wykonawcą wyłonionym przez Polską Spółkę Gazowniczą, który wybuduje gazociąg niskiego i średniego ciśnienia w ulicach: Zawodzie, Świerczewo, św. Stanisława Kostki, Ciechanowskiej, 3 Maja, Inżynierskiej, Szpitalnej, Reja i Kochanowskiego.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, spotkanie zaowocowało porozumieniem pomiędzy władzami miasta a przedstawicielami gazowego giganta, które stanowi, że sieć gazowa w ul. Zawodzie zostanie położona już po zakończeniu modernizacji ulicy i odebraniu robót. Jak to możliwe? Nie obejdzie się bez sytuacji rodem z filmów Barei, ponieważ świeżo położony chodnik wzdłuż ul. Zawodzie zostanie rozebrany, przyłącze trafi do ziemi, po czym chodnik z betonowej kostki wróci na swoje miejsce.

 

 

– Proces gazyfikacji Miasta od kilku lat postępuje w bardzo wyraźnym tempie. Zależy nam, żeby deklaracje dotyczące działań proekologicznych i ograniczeniu dymu w Przasnyszu przekuwać w czyny. Robimy w tej kwestii naprawdę dużo, czego efektem jest pozycja lidera na Mazowszu w obsłudze programu „Czyste Powietrze”. Kwestia doprowadzenia gazyfikacji ul. Zawodzie i ulic ościennych była dla nas bardzo ważna. Mamy ogromną satysfakcję, że poprzez zbieg wielu czynników zależnych od siebie – PSG znalazło wykonawcę i będzie realizować swoją inwestycję – komentuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

Mieszkańcy z kolei otrzymali już pisma z PSG informujące, że nitka gazowa w ich ulicy powstanie do końca 2022 r., zaś w ciągu 3 następnych miesięcy przasnyszanie będą mogli zawierać umowy na dostarczenie gazu do ich domów. Trudna sytuacja nie znalazłaby szczęśliwego rozwiązania, gdyby nie determinacja wszystkich stron: przasnyszan, którzy do ostatniej chwili walczyli o wybudowanie przyłączy, Urzędu Miasta, który zgodził się na rozkopanie nowiutkiego chodnika oraz PSG, która rzutem na taśmę wyłoniła wykonawcę budowy sieci, który położy nitkę gazową i przywróci ciąg pieszy do stanu poprzedniego.

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Czy ktoś robi sobie jaja 😭😂

Gość
Gość
1 rok temu

Na pewno już tak nie ułożą, po pewnym czasie będzie się zapadać i podwójne koszty. Oto polska gospodarność

jana
jana
1 rok temu
Reply to  Gość

Tak jak na Alei Wojska Polskiego płytki się pozapadały i miejscami jest niebezpiecznie.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  jana

Tak jak wszędzie po takich akcjach, brak nadzoru i odbioru oraz okresu gwarancji na wykonaną ponownie pracę ułożenia płytek. Jest to problem którym natychmiast powinny zająć się radni. Państwo radni temat jest gorący i dotyczy całego miasta.

jana
jana
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Radni nie są od takich spraw , ale mogliby zrobić przegląd chodników w swoim okręgu wyborczym. Myślę ,że gdyby naczelnik gospodarki komunalnej chodził pieszo do pracy , to widziałby zapadnięte kostki.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Ja prdlę, normalnie nie wierzę w to co czytam… Bareja wiecznie zywy.

Sebastian
Sebastian
1 rok temu

Radny Włodarczyk już dawno wiele razy mówił, że jest takie ryzyko i że władze miasta muszą podjąć działania ze spółką gazowniczą wcześniej. Ale spotykał się tylko z ostractzmem i kąśliwymi uwagami wiceburmistrza, który z charakterystycznym dla siebie złośliwym półuśmiechem zawsze banalizował temat. Teraz za to Bareja w czystej postaci. A Włodarczyk miał rację!

Fagata
Fagata
1 rok temu
Reply to  Sebastian

Dokładnie tak było. Z Machałowskiego buchała tylko arogancja i buta. A jak czas pokazał rację miał Włodarczyk, a nie ten nieopierzony niby prawnik.

Beata
Beata
1 rok temu
Reply to  Fagata

Byłam i słyszałam. Uwaga dotyczyła jedynie Wlodarxzyka który próbował sobie przypisać sukces za gaz, a jedynie kręcił głowa

Emilia
Emilia
1 rok temu
Reply to  Fagata

Prymitywne systemy obronne, koncentracja na własnych potrzebach, brak wstydu, deficyt uczenia się przez doświadczenie są cechą osobowości o rysach narcyzmu i specyfiką psychopatii.

Konowal
Konowal
1 rok temu

Burmistrza stać

MIKI
MIKI
1 rok temu

witam porażka UM Przasnysz na całej linii, ze sieci gazowej nie wykonano w trakcie remontu ul. Zawodzie – oczywiście UM Przasnysz powie że to nie ich wina, itp., choc ja uważam, że osoba od inwestycji się na to stanowisko nie nadaje porażka UM Przasnysz, że nie zlikwidowano przyłączy napowietrznych do budynków oraz nie wymieniono słupów oświetlenia i sieci napowietrznej na kablową – oczywiście UM Przasnysz powie że to nie ich wina, itp., choć ja uważam, że osoba od inwestycji się na to stanowisko nie nadaje przy tak dużej modernizacji powinny byc wymienione w całości lub w części pozostałe sieci i… Czytaj więcej »

Kazio
Kazio
1 rok temu
Reply to  MIKI

Oczywiście, w Przasnyszu brakuje od zawsze dobrych gospodarzy. To już nie chodzi o to, że trzeci raz będą ryć ulicę w celu ukrycia kabli, ale zmiana lokowania przewodów to już powinien być standard bez większego zastanawiania się.

Tobiasz
Tobiasz
1 rok temu

na jak długo? będąc poddanymi Ukrainy Kreml zakręcił nam kurek… a zapasy są na 30 dni.