Wielki sukces komiksu „Mateczki”. Przasnyscy muzealnicy promowali go w Działdowie.

Komiks „Mateczki” od samego początku stał się wielkim sukcesem. Po ogromnym triumfie w Przasnyszu, przyszedł czas na promocję w Działdowie. W siedzibie Muzeum Pogranicza w Działdowie odbyło się spotkanie promujące komiks historyczny ,,Mateczki” wydany przez Muzeum Historyczne w Przasnysz.

Komiks ,,Mateczki” opowiada o losach klaryskach kapucynkach z Przasnysza, a w szczególności najbardziej znanej z nich – bł. Marii Teresie Kowalskiej, która w 1941 roku poniosła męczeńską śmierć w niemieckim obozie w Działdowie (KL Soldau).

Celem publikacji jest przedstawienie czytelnikowi historii lokalnej a także przejmujący przykład tryumfu dobra nad złem w czasach niemieckiego terroru, kiedy za wiarę w Jezusa Chrystusa i Matę Boską płaciło się życiem. Komiks „Mateczki” jest pierwszym z serii komiksów, które planuje wydać przasnyskie Muzeum.

W spotkaniu udział wzięli: o. Jacek Dybała OFM Cap – kapucyn Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów; Benedykt Perzyński – działdowski regionalista, publicysta i prozaik, badacz KL Soldau; Wojciech Łowicki – autor scenariusza, Jacek Przybylski – autor rysunków oraz pracownicy Muzeum.

 

Źródło Muzeum Historyczne w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments