Wielkanocna Zbiórka Żywności. Półtorej tony produktów spożywczych od 2. ORel Przasnysz dla potrzebujących mieszkańców

11 kwietnia 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyło się podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Udało się zebrać prawie półtorej tony żywności.

 

Jak informuje 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu, jak co roku, tak i tym razem udało się zebrać ogromną ilość artykułów spożywczych.

– Tegoroczna wielkanocna zbiórka żywności odbyła się już po raz trzeci. Po raz kolejny również odnotowaliśmy rekord pod względem ilości zebranych artykułów. Blisko półtorej tony produktów spożywczych trafi przed świętami do kilkudziesięciu potrzebujących mieszkańców naszego miasta – poinformował płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Rozwożąc i przekazując żywność spotykamy się z ogromną serdecznością oraz uśmiechem na twarzach ludzi. Często słyszymy również, że dzięki tego typu działaniom przasnyskich żołnierzy obdarowani będą mogli spędzić godnie nadchodzące święta, nie martwiąc się o podstawowe potrzeby. W mojej ocenie pomaganie innym bez oczekiwania wymiernych korzyści sprawia, że jako żołnierze czujemy się spełnieni. Czasem zwykłe zrozumienie potrzeb, czy wysłuchanie drugiego człowieka pozwalają również dowiedzieć się czegoś o nas samych i poznać siebie. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to dla nas najlepsza nauka człowieczeństwa – podsumował akcję.

Żołnierze i pracownicy przasnyskiej Jednostki Wojskowej od trzech lat cyklicznie organizują zbiórki żywności dla potrzebujących mieszkańców miasta Przasnysz.

– Dzięki tym działaniom w sumie udało się zebrać blisko 10 ton artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, a tym samym dotrzeć do kilkuset potrzebujących osób – podaje por. Arkadiusz Michalski.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
7 miesięcy temu

Brawo żołnierze!