Wieczór Zaduszkowy w podziemiach kościoła w Krasnem

W niedzielę, 7 listopada wójt gminy Krasne, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Krasnem zaprosili mieszkańców do wzięcia udziału w „Muzyczno – Poetyckich Zaduszkach”.

 

Program przewidywał prezentację słowno – muzyczną oraz odczytanie wspomnień o zmarłych z terenu gminy.

– Przybyli, licznie zgromadzeni uczestnicy, mieli okazję wsłuchać się nie tylko w znane wszystkim utwory muzyczne w wykonaniu lokalnych artystów, ale także w wiersze Juliana Tuwima, czy Ryszarda M. Grońskiego. Liryczny wieczór w niezwykłym klimacie podziemi Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krasnem, pozwolił wszystkim zgromadzonym przeżyć niezwykłe chwile przepełnione nostalgią i wzruszeniem – wspomniała Renata Żmijewska, jeden z organizatorów spotkania.

 

Przed zebraną publicznością wystąpiła Joanna Kiszkurno, Beata Trojanowska, Gabriela Borkowska, Kaja i Maja Przwoźniczuk oraz Szymon Żmijewski i Julita Mroczek. Recytacja została przygotowana przez Jolantę Perkowską, Dariusza Załuskiego i Martę Rogalską. Wieczór poprowadziła Renata Żmijewska.

Zaduszkowy program zakończył się modlitwą za zmarłych, którą odmówił ks. proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Krasnem, Krzysztof Kujawa.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments