Wieczór wigilijny w Lesznie

Były kolędy, życzenia i radosne chwile spędzane przy wspólnym stole. W piątek, 11 grudnia, w Lesznie odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych, społeczności szkolnej oraz mieszkańców całej gminy Przasnysz. To niechybny zwiastun, że święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Uroczystość wigilijna była pomysłem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, które realizuje w 2015 roku cykl imprez integracyjno-rekreacyjnych finansowanych z budżetu Gminy Przasnysz. Piątkowe wydarzenie było ostatnim akcentem tego programu. Nie oznaczało to jednak, że mniej ważnym niż pozostałe.

Jednym z najważniejszych punktów Wigilii był spektakl wystawiony przez młodzież Zespołu Szkół w Lesznie. Młodzi ludzie pod opieką katechety Bogusława Brykały przedstawili widowisko teatralne pt. „Opowieść wigilijna”, opracowane na podstawie słynnej powieści Karola Dickensa.

Po przedstawieniu członkowie stowarzyszenia podziękowali za całoroczną współpracę przedstawicielom aktywnych społeczności z całej gminy. Podziękowano także wolontariuszom za pomoc przy realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Wyróżnieni zostali:

  • Barbara Piechnik – Koło Gospodyń Wiejskich Leszno
  • Jan Grześkowiak – OSP Dobrzankowo
  • Jacek Szczapiński – OSP Szla
  • Krzysztof Kowalski – OSP Leszno
  • Waldemar Szmit – OPS Leszno
  • Aldona Kostecka – Leszno
  • Urszula Niedziałkowska – Gostkowo

Osobne podziękowania przekazano ponadto państwu Annie i Kazimierzowi Formelom, właścicielom Domu Chleba w Lesznie, którzy wspierają od dawna działania stowarzyszenia.

Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy wigilijnej.

Wigilia była okazją do zgromadzenia się w jednej sali wielu znakomitych gości. Do Leszna przyjechali m.in. wójt Gminy Przasnysz  Grażyna  Wróblewska, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Sekuna, radni z Leszna: Dariusz Jankowski i Roman Modelski, a także pozostali radni i sołtysi z terenu gminy Przasnysz i dyrektorzy szkół. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele aktywnych społeczności, Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, Klubu Seniora z Bogatego oraz mieszkańcy Leszna.

Wigilię przygotowało Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, we współpracy z wójt Gminy Przasnysz Grażyną Wróblewską, Zespołem Szkół w Lesznie, Kołem Gospodyń Wiejskich „Leszczynka” z Leszna oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Lesznie. Spotkanie było ostatnim z działań realizowanych w ramach projektu pn. „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” finansowanego ze środków Gminy.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments