Wieczór poetycki Ewy Pogorzelskiej w jednorożeckiej bibliotece

W piątek, 10 lutego Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu zaprosiła mieszkańców gminy do udział w wieczorku poetyckim Ewy Pogorzelskiej.

 

– Spotkanie było okazją do promowania nowo wydanego tomiku poezji pt. „Myśli i spostrzeżenia pisane wierszem”. Tomik zawiera kilkadziesiąt wierszy dotyczących, jak mówi sama poetka, codziennego życia, przeżywanych radości, trosk, zachwytów nad przyrodą, zadumą nad przemijaniem. To właśnie tych wierszy, jak również nowych, napisanych tej zimy, mogli wysłuchać zebrani goście – relacjonuje biblioteka.

Wiersze, oprócz samej autorki czytał Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec oraz Alicja Kamińska, kierowniczka OPS w Jednorożcu. W przerwie czekał na wszystkich poczęstunek, a autorka rozdawała imienne dedykacje na każdym egzemplarzu jej publikacji. Wywiązała się żywa dyskusja na temat twórców, którzy swoim zdolnościom poświęcają całe życie.

 

– Każdy przybyły otrzymał egzemplarz tomiku dla siebie, by móc w zaciszu domowym zaczytywać się w lokalnej poezji. Na koniec spotkania poetka otrzymała podziękowania w postaci bukietu kwiatów i ogromne brawa. Cieszymy się, że miłośników poezji nie brakuje w naszej gminie, a pani Ewie życzymy dalszych sukcesów wydawniczych i nieustającej weny twórczej – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments