Wieczór autorski Marii Dłuskiej. Promowała najnowszy tomik poezji

W środowe popołudnie w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbył się wieczór autorski Marii Dłuskiej, która promowała swój najnowszy tomik poezji pt. „Taniec na osi czasu”.

 

To drugi tomik autorki. W 2017 roku ukazał się jej debiut pt. „Tajemne piękno-słowem i obrazem”. Podczas spotkania była możliwość zakupu publikacji i otrzymania dedykacji poetki. Pojawiło się wielu miłośników pięknego słowa oraz lokalni poeci.

Maria Dłuska to absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autorka pierwszej części Monografii Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce (1945-1970) oraz scenariuszy do spektakli wystawianych przez Grupę Teatralno-Estradową Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrołęce.

Wiersze i  artykuły jej autorstwa zostały zamieszczone w publikacjach: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, pokonkursowych wydawnictwach Koła Miłośników Sztuki TARAS oraz w czasopismach literackich: Ostrołęckim Roczniku Literackim „Przydroża”, „Kronikach według Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach”, nieregularniku „Epea. Pismo Literackie”, „Roczniku Przasnyskim” i  w czasopiśmie społeczno-kulturalnym „Różowy Wodnik”. Jej utwory poetyckie drukowane były tez w międzynarodowych antologiach: Poplątane ścieżki, Klinika strachu, Pod wiatr, Matka, Na krawędzi (wydawca – Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Warszawski II) oraz w antologii wierszy Polaków z całego świata pt.  Czytam wasze wiersze (wybór i redakcja – Robert Tondera). Od 2016 roku należy do Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments