Widzisz zagrożenie dla środowiska? Teraz interwencję można zgłosić w aplikacji mObywatel

Od teraz w jeszcze łatwiejszy sposób można poinformować o zdarzeniu, które może mieć niekorzystny wpływ na środowisko. To kolejny krok w walce z przestępcami środowiskowymi – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba podczas konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się 10 listopada 2022 r. w Warszawie.

 

Jak podkreślił wiceminister Jacek Ozdoba, dotychczas wpłynęło już 2659 zgłoszeń. Poinformował także, że formularz „Zgłoś interwencję” został dołączony do aplikacji mobilnej mObywatel.

Osoby, które mają aplikację mogą skorzystać z opcji zgłoszenia różnego rodzaju zagrożeń dla środowiska jak np. porzucenie odpadów. – Pierwsze zgłoszenie wpłynęło zaraz po uruchomieniu tej możliwości. Od momentu uruchomienia 20 października do dziś, otrzymaliśmy 114 zgłoszeń poprzez aplikacje mobilną – wyjaśnił.

 

Wiceminister zaznaczył, że wychodząc naprzeciw potrzebom środowiskowym i w związku z widocznym zainteresowaniem społeczeństwa w korzystaniu z elektronicznego formularza „Zgłoś interwencję’ został on zmodyfikowany i ulepszony o opcję pobierania danych geolokalizacyjnych. Dzięki temu można określić konkretne miejsca zdarzenia bez konieczności wpisywania adresu.

– Poprzez rozszerzenie funkcjonalności o wiele łatwiejsze będzie przesyłanie zgłoszeń na pomocą telefonu komórkowego, a także w sytuacji, gdy np. zauważymy porzucone odpady w lesie i nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnych danych adresowych – dodał wiceminister.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kmac
kmac
1 rok temu

Kiedy w Odrze zaczęły ginąć ryby rządzący po dwóch tygodniach rozpoczęli działania, z których nic nie wynikło. Winnych do tej pory nie ustalono!